Zegarek Motorola Moto 360 z aktualizacją poprawiającą czas pracy na baterii

Inteligentny zegarek Motoroli o nazwie Moto 360 jeszcze przed premierą rozpalał wyobraźnię konsumentów. Po jego rynkowej premierze okazało się jednak, że urządzenie bardzo krótko pracuje na baterii. Podobno ostatnia aktualizacja oprogramowania to poprawia.

Moto 360 od Motoroli jest jednym z zegarków opartych o platformie Android Wear. Urządzenie to zostało zaprezentowane podczas konferencji Google I/O i przykuło uwagę obserwatorów rynku dość klasycznym wyglądem w porównaniu do produktów takich firm jak Samsung i Sony. Smartfon zadebiutował 5 września podczas targów IFA 2014 w Berlinie.

Niestety, pierwsi recenzenci i użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup urządzenia, nie pozostawili na nim suchej nitki. Wszystko ze względu na mizerny czas pracy na baterii. Okazało się, że nawet po całonocnym ładowaniu smartwatch Motoroli zwykle w połowie dnie wymaga, żeby podłączyć go do prądu. W przypadku takiego urządzenia jak zegarek nie jest to, łagodnie mówiąc, najlepszy wynik.

Wygląda jednak na to, że Motorola poradziła sobie z tym problemem. Głównym winowajcą takiego drenażu baterii obwołano funkcję Ambient Display. Z tego powodu nie było konieczności wymieniać urządzeń na nowe egzemplarze, a w celu poprawy czasu pracy na baterii wystarczyła aktualizacja oprogramowania.

Użytkownicy zgłaszają, że czas pracy Moto 360 znacznie się wydłużył po aktualizacji, a urządzenie pracuje od rana do wieczora nawet przy wykorzystywaniu funkcji Ambient Display. Możliwe, że kolejne aktualizacje jeszcze bardziej zoptymalizują zużycie energii.

źródło: androidheadlines.com