Zegarek najlepszym przyjacielem telefonu

Japońscy producenci zegarków elektronicznych zjednoczyli się w celu stworzenia jednego standardu umożliwiającego bezprzewodowe łączenie zegarka z telefonem. Chęć zawiązania współpracy wynikła z faktu, że użytkownicy coraz częściej rezygnują z klasycznych urządzeń wskazujących czas na rzecz komórek.

Aby przeciwdziałać efektom spadku zainteresowania zegarkami, producenci tacy jak Citizen, Casio czy Seiko we współpracy z Mobile Computing Promotion Consortium zdecydowali się na uczynienie z nich dodatkowego - niezbędnego posiadaczom komórek - gadżetu. Nowe modele zegarków potrafiłyby wyświetlać odebrane SMS-y i e-maile, bez potrzeby sięgania po telefon.

Do połączenia dwóch różnych urządzeń potrzebne jest jednak wypracowanie wspólnych standardów i zgoda w kwestii uniwersalnego protokołu transmisji. Wspomniane firmy liczą na to, że "spoiwem" w tym wypadku mógłby być Bluetooth. Gdyby bowiem udało się stworzyć wytyczne dotyczące łatwego łączenia różnych urządzeń z zegarkami, te ostatnie wreszcie przestałyby być konkurencją, a stałyby się nieodzownymi elementami wyposażenia każdego nowoczesnego użytkownika.


Zobacz również