Zegarek powie Ci, kto dzwoni

Firma Fossil zaprezentowała dwa nowe zegarki z serii Abacus - modele AU6001 oraz AU6002 - informuje serwis I4U.com. Urządzenia wyposażone są w obsługę standardu Bluetooth oraz miniaturowe wyświetlacze - dzięki temu na ich cyferblacie może być wyświetlane nazwisko osoby dzwoniącej do użytkownika.

Zegarek powie Ci, kto dzwoni

Abacus AU6001 (fot.I4U.com)

Oba modele są bardzo podobne - jedynym, co je odróżnia, jest zastosowanie różnych bransolet (w modelu AU6001 jest ona stalowa, w AU6002 - wykonana z tworzywa sztucznego w czarnym kolorze.).

Zegarki wyposażono w ciekawą funkcję - dzięki obsłudze protokołu Bluetooth mogą one komunikować się z telefonami komórkowymi. Po skonfigurowaniu takiego połączenia za każdym razem, gdy do posiadacza zegarka ktoś będzie dzwonił, nazwisko tej osoby zostanie wyświetlone na ekranie OLED, umieszczonym na tarczy zegarka. Co ważne, wciskając odpowiedni przycisk zegarka, użytkownik może odrzucić połączenie. Dodatkowo zegarek wibruje przy każdym przychodzącym połączeniu oraz po odebraniu przez "komórkę" wiadomości SMS czy MMS.

Nowe produkty Fossila są wodoszczelne (do 3 ATM). Zasilanie zapewnia wbudowany akumulator litowo-jonowy, który, wedle zapewnień producenta, wystarcza na 5-7 dni nieprzerwanej pracy zegarka. Cenę urządzenia ustalono na 200 USD. Warto wspomnieć, że podobny produkt - i to stworzony w kooperacji z firmą Fossil - zamierza wkrótce wprowadzić na rynek również Sony Ericsson.