Zegarki Fossil Gen 5 z istotną aktualizacją

Wyczekiwana aktualizacja Wear OS wprowadza ważną funkcję dla użytkowników iPhone'a.

Fossil zaprezentowało ostatnio najnowszą linię swoich smartwatchy. Modele należące do serii Gen 5 oferują możliwość wykonywania połączeń, gdy zegarek sparowany jest z telefonem komórkowym od Apple. Wcześniej system Wear OS (wcześniej Android Wear) mógł jedynie powiadamiać użytkownika o połączeniach przychodzących, ale nie można było wykonywać i odbierać połączeń przy użyciu zegarka z wbudowanym mikrofonem i głośnikiem.

Zegarki Fossil Gen 5 z istotną aktualizacją

Źródło: techadvisor

Jak donosi 9to5Google zegarki Fossil Gen 5 są pierwszymi smartwatch'ami z systemem Wear OS, które umożliwiają nawiązywanie i odbieranie połączeń, gdy podłączone są do telefonu z systemem iOS, a nie tylko do smartfona z Androidem. Funkcja ta będzie szczególnie ważna dla wszystkich użytkowników sprzętu od Apple, którzy z różnych względów nie chcą kupić Apple Watch'a. Wbrew pozorom część internautów szuka zamiennika smartwatch'a z Cupertino, ponieważ nie podoba im się jego kwadratowy i nieco przestarzały design.

Najnowszy Fossil Gen 5 kosztuje około 300 dolarów. Oznacz to, że zegarek jest o około 100 dolarów tańszy od najnowszego Apple Watch Series 5 i o tyle samo droższy od starszego, ale nadal sprzedawanego Apple Watch Series 3.

Mimo wprowadzenia istotnej funkcji do Fossil'a Gen 5 wszystkim użytkownikom iPhone'ów nadal polecamy zakup Apple Watch'a, który dużo lepiej synchronizuje się z innymi urządzeniami z Cupertino. Użytkownicy Androida mogą zdecydować się także na zegarek Samsunga z systemem Tizen OS. Rozwiązanie to również kompatybilne jest z iPhone'ami, ale w codziennym użytkowaniu sprawdza się bardzo słabo.