Zegarki Samsunga uratują Ci życie. Pomiar ciśnienia krwi już dostępny!

Najnowsza aktualizacja zegarków Samsunga udostępnia ważną funkcję zdrowotną. Mowa o monitorowaniu ciśnienia krwi. Które modele otrzymały aktualizację i jak ją zainstalować?

Samsung obok Apple jest jednym z największych producentów smartwatchy. W portfolio koreańskiej firmy znajdziemy wiele modeli pracujących pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego Tizen OS, który instalowany jest również na telewizorach.

Zegarek Samsung Galaxy Watch Active 2

Zegarek Samsung Galaxy Watch Active 2

Dwa najnowsze zegarki Samsunga - Galaxy Watch 3 oraz Galaxy Watch Active 2 otrzymały właśnie aktualizację oprogramowania, która uruchamia nową funkcję dbającą o nasze zdrowie. Zegarki otrzymały bowiem wbudowane narzędzie do monitorowania ciśnienia krwi.

Aktualizacja została udostępniona dziś - 22 lutego 2021 roku pierwszym użytkownikom. Oczekuje się, że na wszystkich kompatybilnych zegarkach pojawi się w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Nad podobną funkcją pracowała również firma Apple, ale najnowszy Apple Watch Series 6 nie oferuje wbudowanego ciśnieniomierza. Na pokładzie znalazł się jedynie pulsometr oraz EKG.

Przypominamy, że Galaxy Watch 3 zadebiutował z wbudowanym EKG, a Galaxy Watch Active 2 otrzymał tą funkcję za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania.

Źródło: techradar.com