Żegnaj, AdBlock! Młodzi lubią reklamy w Sieci

Internet staje się coraz bardziej opiniotwórczy. Najnowsze badania pokazują, że młode pokolenie chętnie szuka w nim wiadomości o markach i produktach.

Aż 45% młodych doświadczyło w Internecie zdarzenia, które zmieniło ich stosunek do marki lub firmy - pokazuje Raport Digital Young 2011.

Młodzi liczą się z opiniami, które znajdują w Sieci. Co najbardziej interesujące - wiadomość będzie miała dla nich różną wartość, w zależności od miejsca, w którym ją znajdą. Na przykład najbardziej wiarygodne wydają się być rady uzyskane na forach dyskusyjnych; bardziej nawet niż te uzyskane na Facebooku.

Żegnaj, AdBlock! Młodzi lubią reklamy w Sieci

Jak zdarzenie zmieniło zdanie o marce? (źródło: Ad-Vice)

Osoby wypowiadające się na forach, to dla młodych swoista wyrocznia - drogowskaz lepszy nawet niż uzyskane w Internecie opinie od znajomych.

Ślepota banerowa nie istnieje

Raport Digital Young 2011 jest zaskakujący jest chodzi o reklamy graficzne w Sieci. Wpływ na to może mieć fakt, że opracowali go specjaliści od reklamy... ale aż 84% młodych polskich internautów dostzega reklamę graficzną na stronach WWW. Młodzi Polacy nie tylko widzą reklamy, ale także klikają w nie. Nawet 44% badanych deklaruje, że klika w banery, a 22% obiecuje, że kliknie gdy tylko coś ich zaciekawi.

Żegnaj, AdBlock! Młodzi lubią reklamy w Sieci

Działania młodych ludzi w Sieci. (źródło: Ad-Vice)

Wyniki badań są dostępne na stronie internetowej Quality of Brand Advertising. Autorzy raportu (firma Ad-Vice) przebadali ponad 2 tys. młodych Polaków, użytkowników takich serwisów jak np. Demotywatory, Komixxy i Zadane.pl.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: