Zeiss VR One - wirtualna rzeczywistość w niemieckim wydaniu

Zeiss VR One to kolejny gadżet, dzięki któremu będziemy mogli zagłębić się w świat wirtualnej rzeczywistości.

Carl Zeiss to znana na całym świecie firma zajmująca się produkcją sprzętu optycznego. Jej technologia obecna jest na mobilnym rynku m.in. poprzez szerokie wykorzystanie w takich urządzeniach jak smartfony.

Jak się właśnie dowiadujemy, niemieckie przedsiębiorstwo postanowiło wkroczyć także na rynek związany z wirtualną rzeczywistością. Zamierza to zrobić za pośrednictwem gogli o nazwie Zeiss VR One podobnych do zaprezentowanych na targach IFA gogli Samsung Gear VR:

Zeiss VR One - wirtualna rzeczywistość w niemieckim wydaniu

Zeiss VR One

Oznacza to więc, że urządzenie nie będzie dysponowało własnym wyświetlaczem, lecz wymagało umieszczenia w jego środku smartfona. Warto tutaj dodać, że w odróżnieniu od wspomnianych gogli Samsunga, które współpracują jedynie z phabletem Galaxy Note 4, sprzęt Zeissa będzie kompatybilny ze smartfonami dysponującymi ekranami o przekątnej 4,7 - 5 cali.

Zobacz również:

  • NASA płaci za udawanie życia na Marsie

Cena i data premiery

Gogle Zeiss VR One zostały wycenione na 99 USD, lecz dodatkowe 10 USD trzeba będzie przeznaczyć na zakup "szuflady", w której umieszcza się smartfon. To jednak i tak znacznie mniej niż w przypadku gogli Samsung Gear VR kosztujących 199 USD.

Sprzedaż urządzenia ma się rozpocząć pod koniec tego roku.