Żelowe wydruki od Ricoha

Firma Ricoh wprowadziła na polski rynek dwie nowe drukarki kolorowe o oznaczeniach Aficio GX2500 (druk dokumentów do formatu A4) i Aficio GX7000 (druk dokumentów do formatu A3). Urządzenia wykorzystują żelową technologię GelSprinter.

Nowości to kolejne kolorowe drukarki w ofercie firmy Ricoh, które korzystają z żelowej technologii GelSprinter. Technologia ta - jak czytamy na stronie producenta - "wykorzystuje płynny żel zamiast tradycyjnego tonera czy atramentu, umożliwiając uzyskanie niedrogich, wodoodpornych i nie blaknących pod wpływem słońca wydruków. Jej najważniejszą zaletą jest natychmiastowe schnięcie czynnika drukującego po nałożeniu na papier".

Ricoh Aficio GX7000

Ricoh Aficio GX7000

Model Aficio GX2500 przeznaczony jest dla jednoosobowych biur i małych grup roboczych, natomiast model Aficio GX7000 powinien zainteresować grupy robocze potrzebujące wydruków A3. Urządzenia pozwalają na skorzystanie z trybu Level Color, dzięki któremu - jak przekonuje producent - koszt kolorowego wydruku zbliżony jest do wydruku czarno-białego (funkcja ta odróżnia tekst od obrazów i grafiki; teksty drukowane są z normalnym nasyceniem, natomiast przy kolorowym wydruku obrazów i grafiki w tym samym dokumencie oszczędza się do 50% czynnika drukującego). Drukarki są gotowe do pracy po niespełna 35 sekundach od włączenia i umożliwiają podłączenie do Sieci (opcjonalne moduły Ethernet 10 base-T/100 base-TX), natomiast model Aficio GX7000 oferuje dodatkowo w standardzie moduł druku dwustronnego.

Aficio GX7000 i Aficio GX2500 zostały objęte roczną gwarancją i wycenione na 2900 zł oraz 600 zł. Więcej na ich temat (również ich dokładną specyfikację) można znaleźć na witrynie producenta.