"Zemsta Sithów" - pirat się przyznaje

36-letni Marc Hoaglin przyznał się podczas przesłuchania do udostępnienia w Internecie pirackiej kopii filmu "Gwiezdne Wojny: Epizod III - Zemsta Sithów" przed jego oficjalną premierą kinową. Dzięki przyznaniu się Amerykanin może liczyć na łagodniejszy wyrok - w najgorszym przypadku będzie to kara 6 miesięcy więzienia.

Podczas przesłuchań wyszło również na jaw, że w nielegalne udostępnienie filmu zaangażowanych było w sumie 8 osób - w tym jeden pracownik studia filmowego, w którym dokonywano ostatecznej edycji ostatniej części "Gwiezdnych Wojen". To właśnie on przekazał film Hoaglinowi, który później opublikował go w Internecie.

Przedstawiciele prokuratury poinformowali, że przyznanie się do winy będzie okolicznością łagodzącą - w tej sytuacji najwyższy wyrok, jaki grozi oskarżonemu, to 6 miesięcy więzienia (według ekspertów sąd najprawdopodobniej warunkowo zawiesi wykonanie kary). Werdykt sądu ma zostać ogłoszony 6 marca 2006 r.

Przypomnijmy - film "Gwiezdne Wojny: Epizod III - Zemsta Sithów" pojawił się w Internecie 18 maja 2005 r., czyli na dzień przed jego oficjalną premierą kinową. Już dzień później jego pirackie wydanie DVD można było kupić m.in. na warszawskim Stadionie X-Lecia (pisaliśmy o tym w tekście "Zemsta Sithów" - premiera na stadionie").


Zobacz również