"Zemsta Sithów" - premiera DVD w listopadzie

Wydanie DVD III części "Gwiezdnych Wojen" - "Zemsty Sithów" - pojawi się w sklepach 8 listopada tego roku - informuje magazyn USA Today. Z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że wersja DVD wzbogacona zostanie o kilka scen, usuniętych z edycji kinowej.

Już od kilku tygodni wiadomo było, że "Zemsta Sithów" pojawi się na DVD jeszcze w tym roku (mówił o tym w wywiadzie dla MTV sam George Lucas) - teraz jednak pojawiła się pierwsza, niepotwierdzona na razie oficjalnie, data. Warto przypomnieć, iż w tym samym wywiadzie twórca StarWars zapowiedział, że wydanie DVD zawierać będzie kilka (możliwe, iż nawet 6) scen usuniętych z wersji kinowej.

III część Star Wars przynosi szereg niecierpliwie oczekiwanych odpowiedzi. Widzowie dowiadują się wreszcie, dlaczego Anakin Skywalker stał się prawą ręką Imperatora, dlaczego Obi-Wan Kenobi i Yoda uniknęli losu innych Jedi i skazani zostali na życie w ukryciu na odległych, niedostępnych planetach, a także dlaczego mądry kanclerz Palpatine zmienił się w bezwzględnego Imperatora...

Sagę 'Gwiezdne Wojny' tworzą filmy:

1. The Phantom Menace - 'Mroczne widmo' (1999 r.)

2. Attack of the Clones - 'Atak klonów' (2002 r.)

3. Revenge of the Sith - 'Zemsta Sithów' (2005 r.)

4. New Hope - 'Nowa nadzieja' (1977 r.)

5. Empire Strikes Back - 'Imperium kontratakuje' (1980 r.)

6. Return of the Jedi - 'Powrót Jedi' (1983 r.)

Więcej informacji: USA Today.


Zobacz również