Zemsta fanów Napstera?

Osoba podająca się za fana serwisu Napster włamała się ostatnio do kilkunastu witryn internetowych.

Ostatnio ofiarami serii włamań stało się kilkanaście popularnych witryn internetowych. Osoba, która dopuściła się tych cyberataków, podaje się za fana serwisu Napster. Włamania miały na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na proces pomiędzy organizacją RIAA, chroniącą interesy koncernów muzycznych, a popularnym serwisem wymiany nagrań muzycznych.

Wszystkie witryny zaczęły funkcjonować normalnie już po 24 godzinach. Debbie Weierman, rzeczniczka FBI, stwierdziła, że "sprawa jest badana". Ofiarą włamania, wg przedstawicieli Attrition.org, witryny poświęconej ochronie bezpieczeństwa w sieci, padły m.in. witryny Honda Motor, TDK, 800shoes.com i Mitsubishi Electric Automation. Włamywacz pozostawił po sobie manifest pt. "The Save Napster Hack Attack". Tekst napisany przez hakera można obejrzeć na stronach Attrition.org.

Ira Winkler, prezes Internet Security Advisors, stwierdziła, że do wielu włamań dochodzi tylko dlatego że ludzie pragną dokonać cyberataku, powodów szukają później. Dodała też, iż włamania nie są najlepszym sposobem wywierania wpływu na opinię publiczną.


Zobacz również