Zen MX - mała "empetrójka" Creative

Firma Creative zaprezentowała nowy model przenośnego odtwarzacza multimedialnego z serii Zen. Urządzenie o oznaczeniu MX charakteryzuje się 2,5-calowym ekranem o rozdzielczości 320x240 pikseli i pamięcią o pojemności 8 lub 16 gigabajtów.

Ranking produktów PC World - odtwarzacze MP3

Creative Zen MX

Creative Zen MX

Wśród obsługiwanych przez nowy Zen formatów plików znalazły się: MP3, WMA (DRM9), Audible4 (dźwięk), CMV (wideo - po konwersji za pomocą dołączonego oprogramowania, Creative Central), JPEG, BMP, TIFF, GIF, PNG (grafika). Urządzenie dysponuje wbudowanym tunerem radia FM z pamięcią na 32 stacje. Może służyć także jako cyfrowy dyktafon (nagrania zapisywane są w plikach IMA-ADPCM (.wav).

Producent informuje, że czas pracy akumulatora przy odtwarzaniu dźwięku wynosi do 30 godzin. Odtwarzając wideo można korzystać z urządzenia przez maksymalnie 10 godzin (wartości te mogą się zmieniać w zależności od ustawień odtwarzacza). Oprócz funkcji odtwarzania multimediów Zen MX wyposażony jest w kilka aplikacji, w tym Kalendarz, Zadania czy Kontakty (można również ustawić zegar i alarm).

Pamięć urządzenia można dodatkowo zwiększyć, instalując w specjalnie do tego przystosowanym gnieździe karty SD/SDHC. Wymiary urządzenia wynoszą 55 x 83,2 x 11,9 mm, a waga - 66 g. Cenę Zen MX ustalono na 439 zł (wersja 8 GB) i 549 zł (wersja 16 GB).

Więcej informacji: Creative


Zobacz również