ZenFone 6Z - pierwsze wideo prezentujące smartfona w sieci

Już za 3 dni, 16 maja, Asus zaprezentuje w hiszpańskiej Walencji swój nowy flagowiec - ZenFone 6Z. Tymczasem do sieci wyciekło wideo, prezentujące ten model i ciekawy mechanizm podwójnego przesuwania.

ZenFone 6Z jest zapowiadany przez producenta jako "rewolucja". Z tego, co wiemy, ma mieć na podkładzie procesor Snapdragon 855 (SM8150), z rdzeniami taktowanymi na 2,84 GHz, chipsetem graficznym Ardeno 640, wsparcie dla zasilania 18W oraz 6GB RAM. O aparatach krążą różne pogłoski - według większości tylny to 48 Mpix, a w zależności od źródła będzie to albo Sony IMX586, albo Samsung ISOCELL GM1. Urządzenie będzie wspierać standard 5G. Na konkretną specyfikację poczekamy jeszcze dwa dni, a tu zapowiedź wydarzenia, na którym zostanie zaprezentowany ZenFone 6Z

A co z przeciekiem? Smartfona pokazał argentyński youtuber SupraPixel - jednak jest to prawdopodobnie tylko prototyp. Doskonale pasuje to tego, co znany "specjalista od przecieków", Evan Blass pokazał na swoim Twitterze - a były to rendery koncepcyjne urządzenia.

Materiał wideo dostępny jest tylko w języku hiszpańskim - jednak w niczym nie przeszkadza to w zobaczeniu, jak prezentuje się smartfon oraz w jaki sposób działa mechanizm podwójnego przesuwania.

Cena ani dostępność w Polsce ZenFone 6Z nie zostały jeszcze podane.