ZenFone Max M2 otrzymuje Androida 10 w wersji beta

ASUS zaczyna rozprowadzać wersję beta systemu Android w edycji AOSP (Android Open-Source). Jednak ZenFone Max M2 nie jest pierwszym telefonem producenta, który go otrzymuje.

ASUS już wcześniej wypuścił taką betę dla telefonów ZenFone 5, ZenFone Max M1, ZenFone Lite, a także ZenFone Live L1/L2. Budżetowe smartfony z końca 2018 roku zaczynały, mając na pokładzie system Android 8.1 Oreo, a w kwietniu 2019 roku zmieniono go na Android 9 Pie. W chwili obecnej wersja beta Androida 10 jest już do pobrania - wymaga firmware o numerze 17.2018.2002.29. Jak donoszą pierwsi użytkownicy z forów ZenTalk, nie tylko zmienia ona system i wprowadza powiązane z nim funkcje, ale również przynosi ujednolicony interfejs dla nagrań wideo oraz fotografii, a także wsparcie dla rozdzielczości QVGA i formatu CIF, używanego w wideokonferencjach.

ZenFone Max M2 otrzymuje Androida 10 w wersji beta

Ponadto beta ma zaimplementowane poprawki bezpieczeństwa systemu z lutego bieżącego roku. ASUS nie umieścił dokładnej listy zmian i nowości, jednak już odczuwa się wszystkie możliwości, dawane przez system Android 10 - tryb ciemny, nowe gesty, itp. Jeśli posiadasz ZenFone Max M2 i również chcesz sprawdzić nowy system, musisz przejść na stronę ASUSA z firmware, a następnie pobrać obraz w formacie zip i rozpakować. Przed instalacją wykonaj kopię zapasową istotnych plików - podczas instalowania nowego systemu pamięć jest czyszczona.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 27.07.2021]
  • Recenzja: ASUS ZenFone 8

Źródło: XDA Developers