Zerojedynkowy album


Philips Digital PhotoFrame 8FF3 CME/00

8 cali luksusu

Zerojedynkowy album

Philips Digital PhotoFrame 8FF3 CME/00

Ramka Philipsa w naszych testach wypadła bardzo dobrze. Kosztuje niemało, lecz w zamian oferuje ciekawe rozwiązania techniczne i jest świetnie wykonana. Front obudowy pokryto szczotkowanym aluminium, co sprawia, że model ten doskonale prezentuje się w każdym pomieszczeniu i stanowi jego ozdobę. Zastosowany panel LCD dysponuje 8-calową przekątną i wysoką rozdzielczością 800x600 pikseli. Bardzo bogaty jest panel gniazd obejmujący m.in. złącze USB (można podłączyć standardowy pendrive), aż dwa wejścia na karty SD (także SDHC o dużych pojemnościach), a oprócz tego MMC, MS PRO, CF oraz xD. Jak widać, do dyspozycji jest komplet czytników kart, więc po wykonaniu zdjęć cyfrówką nośnik z fotografiami można bezpośrednio umieścić w odpowiednim złączu. Wbudowana pamięć ma pojemność 128 MB, co oznacza, że pomieści około 1000 zdjęć o nominalnej rozdzielczości SVGA.

Ramka ma przyjazne menu ekranowe, choć niestety, nie zostało spolszczone. Jeśli będziemy chcieli wyświetlić zdjęcie panoramiczne (800x480 pikseli), na ekranie pojawi się bez zniekształceń (rozszerzania).

Inteligentne wypełnianie

Zerojedynkowy album

Werdykt PCW

Przydatnym elementem jest także funkcja SmartPower Pro, w której skład wchodzi czujnik oświetlenia zewnętrznego, badający intensywność światła i w zależności od niego regulujący jasność ekranu. Dodatkowo ramka zawiera timer, który pozwala ustalić godziny uruchamiania i zatrzymywania pracy urządzenia. To wygodne rozwiązanie, bo w nocy automatycznie zostanie wyłączone, oszczędzając tym samym energię elektryczną. W wypadku zdjęć, których proporcje nie odpowiadają rozdzielczości matrycy, można uruchomić funkcję RadiantColor, inteligentnie wypełniającą pustą przestrzeń wyświetlacza gradientem barwnym związanym z prezentowanym obrazem. Jeśli przyjdzie komuś na to ochota, na ekranie może wyświetlić kilka zdjęć ułożonych w kolaż.

Urządzenie może stać na stole lub zawisnąć na ścianie. Z wyposażenia dodatkowego przyda się terminarz oraz zegar. Ekran ramki dysponuje rekordowo wysokim współczynnikiem kontrastu, wynoszącym aż 814:1. To wartość, której nie powstydziłby się niejeden telewizor LCD czy dobry monitor komputerowy. Jasność to zadowalające 199 cd/m2, natomiast temperatura barwowa jest nieco za wysoka - 7076 K. Zdjęcia mają więc minimalnie niebieskawe zabarwienie, co postrzegamy jako minus urządzenia.

Cena: 599 zł, http://www.philips.pl

Parrot Photo Viewer 7"

Ramka bez kabli

Zerojedynkowy album

Parrot Photo Viewer 7"

Ramka Parrota to produkt nieprzeciętny, wyróżniający się kilkoma unikatowymi cechami. Po pierwsze, jego wygląd zupełnie nie przystaje do stylistyki innych ramek, jakie znajdziemy w sklepach. Producent zdecydował się na umieszczenie ekranu LCD w obudowie obszytej skórą. Elegancki jasny szew ładnie kontrastuje z ciemnobrązowym materiałem. Panoramiczny ekran ma 7-calową przekątną i rozdzielczość 720x480 pikseli. Jakość ekranu jest bardzo dobra. Dysponuje wysoką jasnością na poziomie aż 235 cd/m2, co jest wynikiem rekordowym wśród testowanych ramek. Wysoki jest przy tym kontrast wynoszący 552:1. Zmierzona temperatura barwowa to 5906 K, wartość ta nieco odbiega od pożądanych 6500 K. Na szczęście różnica oznacza cieplejsze, a nie zimniejsze barwy, więc nie jest to wada specjalnie dokuczliwa.

Wzorowy obraz

Jakość obrazu zasługuje na uznanie, kolory są ładnie nasycone, żywe, obraz prezentuje się doskonale. Jest bardzo szczegółowy i wyrazisty. Z regulacji parametrów obrazu mamy wyłącznie możliwość zmiany jasności. Standardowe ustawienia są jednak odpowiednie i wydaje się nam, że jasność jest na tyle wysoka, iż manipulacja w tym zakresie nie będzie w ogóle konieczna (chyba że ramka będzie zbyt jasno świeciła wieczorem, można wtedy obniżyć jasność wyświetlacza).

Zerojedynkowy album

Werdykt PCW

Nietypową cechą jest brak wyposażenia w postaci jakiegokolwiek czytnika kart pamięci. Jest za to pamięć wewnętrzna o pojemności 64 MB, w której zmieści się około 500 zdjęć. Należy je przegrać do pamięci, korzystając z interfejsu Bluetooth. Ramka ma wbudowany kontroler tego standardu w wersji 2.0, tak więc transfer danych odbywa się szybko. Zaletą jest również to, że użytkownik nie musi dysponować komputerem z kontrolerem Bluetooth. Klucz USB zapewniający komunikację bezprzewodową w tym standardzie znajdziemy w zestawie z ramką. Sprawdziliśmy, że transfer danych przez Bluetooth działa nie tylko przy użyciu dołączonego klucza, lecz także za pomocą dowolnego kontrolera wbudowanego w note-book czy telefon komórkowy. Do ramki da się przesyłać zdjęcia np. bezpośrednio z komórki, co naprawdę może sprawiać frajdę. Urządzenie nie odtwarza filmów ani nagrań MP3. Można je postawić na stole lub zawiesić na ścianie (z tyłu obudowy znajduje się odpowiedni otwór do powieszenia).

Cena: 550zł, http://www.mip.bz