Zespołowa witryna

Najnowsze dziecko Macromedii - Contribute - jest narzędziem umożliwiającym osobom nie posiadającym zaawansowanych umiejętności webmasterskich zarządzanie zawartością stron internetowych.

Program jest przeznaczony dla firm i organizacji, które posiadają duże i często aktualizowane witryny. Po stworzeniu szkieletu strony przy użyciu dowolnego edytora HTML, administrator tworzy specjalne konta dla osób, które będą się troszczyły o jej zawartość. W ramach uprawnień zostają określone m.in. obszary witryny, za które odpowiada dany użytkownik.

Zadania przydzielone użytkownikom nie wymagają od nich znajomości HTML'a, JavaScriptu itp. Ich działania ograniczają się do pracy z grafiką, czy tekstem, który może być kopiowany bezpośrednio z innych aplikacji (edytora tekstu, czy arkusza kalkulacyjnego). Z tego względu funkcje edytora stron WWW zostały ograniczone do najbardziej podstawowych.

Macromedia Contribute będzie dostępny dla systemów Windows 98/Me/NT2000/XP na początku grudnia br. Użytkownicy komputerów Macintosh muszą poczekać trochę dłużej. Jednostanowiskowa licencja ma kosztować 99 USD. Przed zakupem możemy już teraz wypróbować wersję trial - do pobrania ze strony internetowej producenta.

Więcej informacji:

http://www.macromedia.com/software/contribute