Zestaw AR od Apple dopiero w 2022 roku

Apple odracza wproawdzenie zestaw AR. Gogle pojawią się dopiero w 2022 roku.

Apple mocno angażuje się w rózwój technologi AR. Została ona zaimplementowana w systemie operacyjnym iOS oraz iPadOS, a najnowszy iPad Pro 2020 otrzymał LIDAR, który dodatkowo poprawia działanie rozszerzonej rzeczywistości. Stosowna matryca pojawi się także w wybranych modelach iPhone'a 12. Tymczasem najnowsze plotki donoszą, że Apple odroczyło w czasie wprowadzenie na rynek swoich gogli AR. Zestaw pojawi się na rynku dopiero w 2022 roku.

Zestaw AR od Apple dopiero w 2022 roku

Źródło: macworld.com

To dosyć dziwne posunięcie, ponieważ gigant z Cupertino od dłuższego czasu uważa, że AR to prawdziwy gamechanger na rynku nowych technologii.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Jakiego iPada kupić? Przedstawiamy najlepsze modele w 2023 roku
  • Apple ujawniło wielką tajemnicę WWDC 2023. Wszystko przez zaproszenia na konferencję

Gogle AR podobnie, jak ładowarka AirPower to temat, który powraca do nas co jakiś czas. Apple posiada w swoim portfolio kilka projektów, które nie doczekały się realizacji. Kilka lat temu głośno było o rzekomym telewizorze HDTV od Apple, którym finalnie okazało się Apple TV. Od wielu miesięcy w sieci pojawiają się doniesienia o goglach AR produkowanych przez Apple, które mają zrewolucjonizować całą branżę technologiczną. Jest tylko jeden mały problem - nikt nigdy nie widział żadnego prototypu tego urządzenia.

Pierwsza plotka o goglach AR od Apple pojawiła się w 2018 roku. Informowano wtedy, że produkt pojawi się na rynku w 2020 roku. Później pojawiły się informacje wskazujące, że rozwój sprzętu został zaniechany. Teraz portal Digitimes twierdzi, że Apple finalnie wprowadzi gotowe gogle AR na rynek w 2022 roku.

Pod koniec ubiegłego roku do sieci wydostał się raport, z którego dowiedzieliśmy się, że Apple otwarcie poinformowała 1000 swoich pracowników o nadchodzących goglach AR. Dodatkowo odniesienia do tego typu urządzeń zostały znalezione w kodzie źródłowym systemu iOS 13.

Możliwe, że Apple faktycznie przygotowuje się do wprowadzenie gogli AR, ale z pewnością nie nastąpi to w najbliższym czasie. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że Apple obecnie skupia się na implementacji AR w swoich urządzeniach mobilnych.

Sprawdź, ile kosztuje iPad Pro 2020 z Lidarem.

Źródło: bgr.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: