Zestaw dla kinomanów

Podczas berlińskich targów IFA Panasonic zaprezentował pełny zestaw do odbioru kina domowego w wysokiej rozdzielczości. O jakości kina domowego, podobnie jak to ma miejsce w przypadku wielu innych urządzeń elektroniki użytkowej, decyduje nie pojedynczy element, ale odpowiednie zestawienie wielu z nich.

Dlatego też japońska firma postawiła od razu na całą linię produktów i zaproponowała cztery urządzenia: odtwarzacz Blu-ray DMP-BM10, telewizor plazmowy TH-65PV600, amplituner SA-XR700 i zestaw głośników SB-TP1000. Sercem zestawu jest oczywiście odtwarzacz Blu-ray. Za pomocą gniazda HDMI łączy się on z telewizorem i aplitunerem. Do tego pierwszego przekazuje obraz, a 65-calowy TH-65PV600 wyświetla go z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli.

Zestaw dla kinomanów

Odtwarzacz Blu-ray Panasonic DMP-BD10 z amplitunerem SA-XR700

Z kolei do amplitunera dociera 24-bitowy dźwięk próbkowany z częstotliwością 192 kHz dla każdego z ośmiu kanałów. SA-XR700 odpowiedzialny jest za odpowiednie wzmocnienie i przesłanie dźwięku do sterowanych przez siebie głośników. Panasonic zastosował w nim m.in. potrójną funkcję amp drive, które pozwala trzem wzmacniaczom na sterowanie każdym z dwóch kanałów przedniego głośnika. Jak twierdzi producent, takie rozwiązanie zapewnia doskonały dźwięk nawet z dwukanałowych źródeł audio. Amplituner korzysta również z Auto Speaker Setup - funkcji automatycznej konfiguracji głośników.

Zestaw dla kinomanów

Zestaw kina domowego Panasonic

Zestaw głośników SB-TP100 korzysta m.in. z podwójnego głośnika centralnego, dwóch 100-watowych wzmacniaczy i subwoofera. Każdy z głośników (oprócz subwoofera) jest przystosowany do montażu na ścianie.

Producent nie podał ceny całego zestawu.

Więcej informacji: Panasonic