Zestaw midi z DVD-Audio

Technologia odczytu dźwięku DVD Audio kojarzyła się dotychczas z urządzeniami Hi-Endowymi. Firma Panasonic postanowiła przełamać ten trend wprowadzając nową technologię do zestawów popularnych i tanich zestawów AV typu mini wieża.

System SC-DT300 składa się z amplitunera AV pracującego w układzie 5.1, odtwarzacza DVD i kompletu głośników z subwooferem. Obudowy wykonane z chromowanego metalu mają rozmiar midi (36 cm) a ich wygląd nawiązuje do zestawów Hi Tech. W module amplitunera zamontowano 6-kanałowy cyfrowy wzmacniacz dostarczający głośnikom przednim: 35W x 2, centralnemu: 40 W, tylnym surroundowym: 35 W x 2 a do modułu basowego 40 W. Cyfrowy układ strojenia tunera z programatorem na 78 stacji radiowych (39-FM/39-AM) i systemem RDS zapewnia wysoką jakość odbioru audycji radiowych. W celu przestrzennego odtwarzania filmowych ścieżek dźwiękowych system wyposażono w dekodery DTS, Dolby Digital i Dolby Pro Logic. Dźwięk z płyt DVD Audio i CD Audio przetwarzany jest przez układ przetworników cyfrowo-analogowych audio 192 kHz/24 bity dla kanałów przednich, 96 kHz/24 bity dla pozostałych. Odtwarzacz DVD odtwarza nie tylko fabryczne krążki lecz również płyty DVD-R, CD-R/RW nawet te nagrane w formacie plików MP3.

Kolumny głośnikowe zostały wykończone lakierem fortepianowym wchodzące w skład zestawu kolumny przednie umożliwiają dzięki specjalnym wysokotonowym głośnikom odtworzenie pasma do 60 kHz.

Cena detaliczna zestawu wynosi 3699 zł.