Zestawienie ocen FF XIII-2. Będzie kolejny sequel?

Square Enix zniosło embargo na publikację recenzji Final Fantasy XIII-2, w związku z czym Sieć w jednym momencie została oblężona pierwszymi werdyktami zachodnich serwisów. Czy kontynuacji udało się odzyskać dobre imię serii?

Zanim jednak przejdę do zestawienia ocen, chciałbym zwrócić się do treści recenzji redaktora magazynu Game Infromer, wg której nadejście Final Fantasy XIII-3 jest "nieuniknione". W tekście możemy przeczytać, że sequel "Trzynastki" kończy się ogromnym cliffhangerem, pozostawiając za sobą wiele pytań bez odpowiedzi:

Nie pokusili się nawet (deweloperzy przyp. red.) o dostarczenie kompletnej historii - pisze recenzent. Kanoniczne zakończenie zostało zawarte w napisie "ciąg dalszy nastąpi". Z niedowierzaniem oglądałem listę płac, zastanawiając się co zrobiłem źle podczas całej gry i pominąłem prawdziwy ending. Okazało się, że nic. Square Enix celowo pozostawiło lukę w fabule. Zapowiedź Final Fantasy XIII-3 jest nieunikniona - dodaje.

Game Informer wyklucza również możliwość "dopowiedzenia" reszty scenariusza poprzez wydanie DLC. Całość została zwieńczona przez magazyn notą 8/10. Stopień wyżej udzielił grze amerykański oddział Official Xbox Magazine sugerując, że gra "jest lepsza pod niemal każdym względem" od swojego poprzednika. Na notowania pozostałych serwisów możecie zerknąć poniżej:

RPGSite - 80

Eurogamer - 8

Machinima - 9

Digital Spy - 4/5

Inthegame.nl - 9

Joystiq - 3/5

IGN - 8

OPM UK - 8

The Guardian - 4/5

Destructoid - 8

DIY Games - 8

GameTrailers - 8.8

OXM UK - 8

GameSpot - 7.5

Final Fantasy XIII-2 trafi na amerykański rynek już jutro. Europejczycy muszą poczekać do piątku.