Zestawy głośnikowe

Jakie głośniki wybrać do peceta? Przedstawiamy oferty zarówno dla wymagających, jak i mniej zasobnych graczy.


Jakie głośniki wybrać do peceta? Przedstawiamy oferty zarówno dla wymagających, jak i mniej zasobnych graczy.

Creative Labs Inspire P580

Tani i dobry zestaw głośnikowy.

W naszym przedziale cenowym do 500 zł bezkonkurencyjny okazał się nowy zestaw Creative Labs Inspire P580. Jest wyposażony w pięć głośników satelitarnych i subwoofer. Tak jak w innych zestawach ma on pilota podłączonego na kablu, dzięki któremu możesz regulować głośność i moc basów.

Niestety, producent nie dołączył stojaków do głośników i jedyną opcją ich instalacji jest położenie na biurku albo powieszenie na ścianie.

Zestawy głośnikowe

Creative Labs Inspire P580

Mimo iż satelity i subwoofer nie mają takiego zapasu mocy jak droższe modele, odtwarzają dźwięk całkowicie poprawnie pod względem dynamiki i przestrzenności. Zestaw idealnie nadaje się dla graczy i amatorów filmów DVD. Nie możesz jednak zapomnieć, że ten system ma zaledwie 47 W RMS i przy głośniejszym odtwarzaniu dźwięków mogą pojawić się błędy.

Głośniki są w miarę solidnie wykonane, jednak na pierwszy rzut oka nie fascynują wyglądem. Dla osób które mają kartę dźwiękową 5.1, na przykład Creative Labs Sound Blaster Audigy LS, jest to najlepszy wybór, biorąc pod uwagę stosunek wydajności do cenny.

Informacje Creative Labs, tel. (0 prefiks 22) 853 02 66,http://www.creative.pl

Cena 389 zł

Ocena 3/5

Logitech Z-5300

Niech moc będzie z tobą.

Zestawy głośnikowe

Logitech Z-5300

Logitech, wprowadzając nowy model Z-5300, wiedział, że nie przebije on jakościowo Z-680, lecz będzie oferował mocny i barwny dźwięk za rozsądną cenę. Tak samo jak jego starszy brat, posiada on certyfikat THX, którego nie przydziela się byle jakiemu zestawowi głośnikowemu.

Bezproblemowo i bez wyraźnych zniekształceń osiąga duży poziom głośności. Nie ma też kłopotów

z pracą w różnych częstotliwościach.

Niezbyt często można spotkać zestaw głośników komputerowych, o takim zapasie mocy. Z-5300 ma w sumie moc 279 W RMS. Tyle wystarczy, aby nagłośnić nawet większy pokój bez zbędnych szumów. Największym atutem tego zestawu jest bez wątpienia subwoofer.

Potężny głośnik o mocy 100 W. Wysoki zakres częstotliwości, nawet przy głośniejszym odtwarzaniu, nie załamuję się i nadaje odgłosom oraz muzyce dodatkową przestrzenność. Logitech zastosował dobry pomysł w swoim pilocie, na którym umieścił przycisk Matrix pozwalający zmienić zwykły dźwięk stereo na dźwięk 5.1, co w sumie daje o wiele lepsze brzmienie przestrzenne.

Logitech udowodnił też, że zamiast inwestować w więcej głośników (jak w modelu 7.1), bardziej opłaca się poprawić jakość dźwięku.Mimo że cena opisywanego zestawu może znięchęcać potencjalnych nabywców, to jego jakość całkowicie rekompensuje ten wydatek, a poza tym trudno znaleźć lepszą alternatywę nawet za podobne pieniądze.

Informacje Veracomp, tel. (0 prefiks 12) 252 55 55, http//www.veracomp.com.pl

Cena 1450 zł

Ocena 5/5

Creative Labs Inspire T7700

Jeszcze więcej mocy!

Zestawy głośnikowe

Creative Labs Inspire T7700

Łatwo można dostrzec, że ten zestaw od strony wizualnej nie różni się zbytnio od tańszego modelu P580. Ma w odróżnieniu od niego aż 7 głośników satelitarnych, w których przednie kolumny wraz z kolumną centralną mają zupełnie inną konstrukcję niż tylnie i boczne. Posiadają one bowiem konstrukcję dwudrożną z dodatkową metalową membraną.

Bardzo dobrze została podzielona moc tego zestawu, która w sumie wynosi zaledwie 92 W. Głośnik centralny otrzymał 20 W, gdyż w czasie odtwarzania filmów DVD jest on odpowiedzialny za wszystkie dialogi. Reszta satelitów ma po 8 W, co całkowicie wystarcza w pomieszczeniu o średnich rozmiarach. Subwoofera nie obdarzono dużą mocą Đ zaledwie 24 W, jednak w miarę dobrze radzi sobie z odtwarzaniem wyższych basów.

Ciekawym dodatkiem jest M-Port, zaprojektowany z myślą o przenośnych odtwarzaczach MuVo Nx. Dzięki tej kombinacji nie musisz nawet włączać komputera, aby słuchać swoich ulubionych utworów. Zanim jednak zdecydujesz się na zestaw 7.1, powinieneś się dobrze zastanowić, czy jesteś w stanie pomieścić w swoim pokoju aż 8 kolumn i czy będziesz mógł je odpowiednio ustawić, aby w pełni czerpać korzyści z nowego standardu 7.1.

Informacje Creative Labs, tel. (0 prefiks 22) 853 02 66,http://www.creative.pl

Cena 699 zł

Ocena 4/5