Zestwy combo

Dla zaczynających przygodę z kinem domowym idealne są zestawy combo.


Dla zaczynających przygodę z kinem domowym idealne są zestawy combo.

Zestawy Combo różnią się między sobą nie mniej niż pojedyncze segmenty, dlatego zdecydowaliśmy się przetestować modele z różnych kategorii cenowych. Pozwoliło to zaprezentować, czego możemy się spodziewać po "kombajnie" amerykańskim spod znaku JBL, japońskiej Yamasze z ambicjami przynależności do klasy wyższej i pochodzącym z tego samego kraju Panasonicu skierowanym do odbiorcy mniej zasobnego w fundusze.

Yamaha DVX-S100

Najbardziej rozbudowane combo na rynku.

Combo Yamahy to jeden z najbardziej rozbudowanych systemów tego typu na rynku. Niestety, znalazło to odzwierciedlenie w wysokiej cenie, która jednak zważywszy na liczbę i jakość użytych komponentów nie wydaje się zbyt wyśrubowana. Stylistyka CinemaStation DVX-S100 nie może się nie podobać. Jednostka centralna ma niepowtarzalny kształt - prawa strona w stosunku do pozostałej części obudowy płynnie, łukowato zwęża się ku podstawie.

<b>Pilot</b> Do ideału mu trochę brakuje. Obsługa rozbudowanej sekcji amplitunera nie jest łatwa, ponieważ prawie każdy z guzików pilota, w zależności od przełączonego trybu, odpowiada za 3 różne funkcje.

<b>Pilot</b> Do ideału mu trochę brakuje. Obsługa rozbudowanej sekcji amplitunera nie jest łatwa, ponieważ prawie każdy z guzików pilota, w zależności od przełączonego trybu, odpowiada za 3 różne funkcje.

W ten sposób uzyskano efekt wyeksponowania części z napędem, która jest jakby nadbudówką dolnego pasa kryjącego wyświetlacz. A wyświetlacz ma ogromne rozmiary - zajmuje praktycznie całą długość dolnego pasa pokrytego przezroczystą, ciemną pleksi i emanuje błękitnym kolorem. Podzielony jest na dwie części. Jedna pokazuje informacje o pracy napędu DVD, druga - o ustawieniach amplitunera.

Urządzenie, oprócz odtwarzania płyt DVD-Video, akceptuje też krążki DVD-Audio (również wielokanałowe). Sekcja amplitunera to amplituner Yamahy ubrany w nowocześniejsze, bardziej płaskie szaty combo. Ma on wszystkie dekodery, jakie są obecnie modne: DTS, DD 5.1 i DPL II. Jest też możliwe uzyskanie tylnego kanału centralnego, jednak będzie to "kolumna" wirtualna tworzona przez obliczenia procesora DSP. Ten, jak zwykle u Yamahy, jest nieprzeciętny i oferuje kilkadziesiąt trybów pracy dość istotnie różniących się między sobą.

Tylny panel combo przypomina tradycyjny amplituner. Zejść liniowych, wideo i cyfrowych jest wiele. Na uwagę zasługuje 6-kanałowe wejście, pozwalające na podłączenie dekoderów przyszłych standardów. Dołączone kolumny to dwudrożne, dość duże satelitki podłączane do subwoofera. Dopiero subwoofer jest podłączany do jednostki centralnej specjalnym, grubym przewodem kilkumetrowej długości. W ten sposób daje się uniknąć plątaniny kabli, uzyskując jednocześnie uproszczoną instalację.

Typ combo

Cena 6500 zł

Dystrybutor Audio Klan,http://www.audioklan.com.pl

Funkcje tryby przestrzenne audio, uwypuklanie dialogów, kompresja dynamiki, przekształcanie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 i DTS do stereo na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3 i DVD-Audio, tylny kanał centralny wirtualny, kodowany matrycowo

Złącza kompozyt, S-Video, 2 wyjścia cyfrowe audio (optyczne i elektryczne), jedno wejście cyfrowe optyczne, 6-kanałowe wejście liniowe, 6 złączy liniowych z gniazdami kompozytowym i S-Video