Zeszłoroczne flagowce Samsunga z nową aktualizacją. Co wprowadza?

Samsung wprowadził nową aktualizację dla modele z rodziny Galaxy S20. Jakie nowości przewidziano dla zeszłorocznych flagowców?

Samsung od wielu lat słynie z szybkiego udostępniania aktualizacji oprogramowanie. Konsumenci, którzy zdecydują się na zakup flagowca przez co najmniej trzy lata mogą liczyć na regularne udostępnianie poprawek zabezpieczeń. Dodatkowo Koreańczycy deklarują udostępnianie co najmniej trzech aktualizacji rozwojowych zmieniających wersję Androida.

Smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra

Smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra

Posiadacze zeszłorocznych modeli Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra otrzymali właśnie nową aktualizację oprogramowania.

System operacyjny o numerze kompilacji G98**XXS6CUA8 wprowadza nowe poprawki zabezpieczeń datowane na 1 lutego 2021 roku. To kolejny raz, kiedy Samsung udostępnia nowe poprawki zabezpieczeń przed ich wprowadzeniem przez firmę Google.

Nowe oprogramowanie dostępne jest już na europejskich egzemplarzach Samsunga Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra z procesorem Exynos 990. Aktualizacja powinna pojawić się w Polsce w przeciągu kilku dni.

Niestety nowe oprogramowanie wprowadza jedynie poprawki zabezpieczeń.

Na odświeżoną nakładkę One UI 3.1, która zadebiutowała wraz z Samsungiem Galaxy S21 musimy jeszcze poczekać. Obecnie Samsungi Galaxy S20 pracują pod kontrolą Androida 11 (sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację) wraz z nakładkę One UI 3.0.

Aktualizacja z najnowszymi poprawkami zabezpieczeń nie trafiła jeszcze na tańszą wersję Samsunga Galaxy S20 - model Galaxy S20 FE.

Sprawdź, jakie etui do Samsunga Galaxy S20 wybrać.

Źródło: sammobile.com