Zeus - drukarka 3D do wszystkiego

AIO Robotics zaprezentowało światu swoje najnowsze urządzenie. Zwie się Zeus i nie ciska co prawda piorunami, ale posiada takie interesujące rozwiązanie dotyczące 3D.

Zeus może zostać użyty do takich zwykłych czynności jak kopiowanie dokumentów, faksowanie, współpraca z drukarkami sieciowymi czy też pobieranie elementów do drukowania z sieci. Jednak jego główną siłą są możliwości związane z technologią 3D. Rozmiary Zeusa to 203 x 152 x 177 mm. Do środka możemy włożyć przedmiot mający do 12,7 cm wysokości, a następnie zeskanować go. Po tej operacji nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać wydrukowania dokładnej kopii. O drukowaniu 3D pisaliśmy już tyle, że procesu tego nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać. Drukarka Zeus ma na przedzie 7-calowy wyświetlacz dotykowy, który pozwala na kontrolowanie działania oraz wybór trybu pracy, dzięki czemu jej obsługa nie powinna sprawiać problemów.

Zeus 3D

Zeus 3D

Choć najtańsze drukarki 3D kosztują obecnie jakieś 200 dolarów (ok. 600 złotych), to Zeus ze względu na swoją wszechstronność jest ponad 10-krotnie droższy. Jego cena w przedsprzedaży wynosi dokładnie 2 499 dolarów (ponad 7 600 złotych), a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w lecie. Oczywiście produkt ten jest dedykowany głównie dla firm i instytucji, jeśli jednak ktoś cierpi na nadmiar gotówki, również może go nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony AIO Robotics.