Zeus - drukarka 3D do wszystkiego

AIO Robotics zaprezentowało światu swoje najnowsze urządzenie. Zwie się Zeus i nie ciska co prawda piorunami, ale posiada takie interesujące rozwiązanie dotyczące 3D.

Zeus może zostać użyty do takich zwykłych czynności jak kopiowanie dokumentów, faksowanie, współpraca z drukarkami sieciowymi czy też pobieranie elementów do drukowania z sieci. Jednak jego główną siłą są możliwości związane z technologią 3D. Rozmiary Zeusa to 203 x 152 x 177 mm. Do środka możemy włożyć przedmiot mający do 12,7 cm wysokości, a następnie zeskanować go. Po tej operacji nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać wydrukowania dokładnej kopii. O drukowaniu 3D pisaliśmy już tyle, że procesu tego nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać. Drukarka Zeus ma na przedzie 7-calowy wyświetlacz dotykowy, który pozwala na kontrolowanie działania oraz wybór trybu pracy, dzięki czemu jej obsługa nie powinna sprawiać problemów.

Zeus - drukarka 3D do wszystkiego

Zeus 3D

Choć najtańsze drukarki 3D kosztują obecnie jakieś 200 dolarów (ok. 600 złotych), to Zeus ze względu na swoją wszechstronność jest ponad 10-krotnie droższy. Jego cena w przedsprzedaży wynosi dokładnie 2 499 dolarów (ponad 7 600 złotych), a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w lecie. Oczywiście produkt ten jest dedykowany głównie dla firm i instytucji, jeśli jednak ktoś cierpi na nadmiar gotówki, również może go nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony AIO Robotics.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10