Zewnętrzna nagrywarka Blu-ray od LaCie

W Sieci pojawiły się informacje na temat nowej zewnętrznej nagrywarki Blu-ray firmy LaCie - d2 Blu-Ray. Urządzenie prawdopodobnie pojawi się w sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

Nowa zewnętrzna nagrywarka LaCie - o nazwie d2 Blu-ray - komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 lub FireWire 400. Urządzenie pozwala na skorzystanie zarówno z jedno- jak i dwuwarstwowych płyt Blu-ray oraz krążków DVD-R, DVD-RW, DVD-R DL, DVD+R, DVD+RW, DVD+R DL, CD-R i CD-RW. Są one zapisywane z następującymi maksymalnymi prędkościami: 2x BD-R/-RE, 8x DVD+R/-R, 8x DVD+R/-R DL, 8x DVD+RW/-RW, 32x CD-R i 24x CD-RW. Odczyt natomiast przedstawia się następująco: 2x dla BD-ROM, 12x dla DVD-ROM i 32x dla CD-ROM. Warto też wspomnieć o dołączonym oprogramowaniu Easy Media Creator 8.2, CinePlayer 3.4 i Toast 7.1.1 Titanium oraz zewnętrznym zasilaczu.

d2 Blu-ray, która ma być objęta rocznym okresem gwarancyjnym, powinna trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Niestety jej cena nie została podana. Urządzenie mierzy 17,3 x 4,4 x 26,8 cm i waży 1,5 kg.

Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

Strona producenta.