Zewnętrzny napęd CD-RW FireWire

Firma Sony wydała CRX1600L-RP, zewnętrzny napęd CD-RW zaopatrzony w port IEEE 1394 (FireWire) łączący go z komputerami PC i Macintosh.

Najnowszy napęd CD-RW oferowany przez firmę Sony wyposażony jest w port IEEE 1394 (FireWire) zwany przez Sony 'iLink' za pomocą którego można podłączyć go zarówno do komputerów typu PC jak i Macintosh.

CRX1600l-RP oferuje szybkość przesyłu danych na poziomie 400Mbps oraz zapisuje płyty CD-R z 12x prędkością, a płyty CD-RW z 8x, przekraczając ograniczenia napędów z portem USB , które zapewniają maksymalnie sześciokrotną prędkość zapisu dysków CD-RW. Odczyt płyt CD odbywa się z 32x prędkością.

Napęd zamknięty jest w stylowej, srebrnej obudowie, a wraz z urządzeniem dostarczane jest oprogramowanie dla Windows: WinOnCD 3.7, Adaptec DirectCD, Steinberg Wavelab, PowerQuest Datakeeper, ArcSoft VideoImpression, Photobase i Liquid Audio Player. Użytkownicy Macintoshy otrzymują natomiast dodatkowo Adaptex Toast, Retrospect Express, SonicWorx, Arcsoft VideoImpression, Photobase i Liquid Audio Player.

Napęd Sony CRX1600L-RP kosztuje 254 GBP.

www.sony-cp.com


Zobacz również