Zewnętrzny telewizor

ATI wprowadza nowy tuner telewizyjny - TV Wonder podłączany do złącza USB.

Firma ATI wprowadziła do oferty nowy tuner telewizyjny TV Wonder. Urządzenie jest wyposażone w port USB, dzięki czemu może je bardzo łatwo podłączyć do komputera. Obecność USB sprawia, że ten zewnętrzny model tunera nie wymaga dodatkowego zasilania, co ogranicza ilość kabli na biurku użytkownika.

Nowy TV Wonder pozwala na zaprogramowanie 125 kanałów telewizyjnych, a także nagranie programów na dysk twardy komputera. Pliki wideo można zapisywać w formacie AVI z maksymalną rozdzielczością 352 x 240 pkt. Godzinna rejestracja materiału wymaga ok. 1 GB wolnego miejsca na dysku. Dołączane oprogramowanie pozwala wybierać programy do nagrania oraz wyszukiwać je w programach stacji według słów kluczowych. Dostępna jest także funkcja TV Bar, polegającą na możliwości oglądania wideo w pomniejszonym oknie, zintegrowanym z aplikacją Internet Explorer.

TV Wonder USB jest dostępny w wersjach dla Windows i Mac OS. Jak zapewnia producent, mimo pewnych ograniczeń związanych z zastosowaniem standardu USB, największa zaletą urządzenia jest cena, wynosząca 100 USD.

Więcej informacji:

www.ati.com