Zgadnij, jaki jest koszt materiałów do produkcji Galaxy S10+?

Jaki jest czysty koszt materiałów potrzebnych do wyprodukowania najdroższej wersji Galaxy S10, czyli Galaxy S10 +? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!

Eksperci technologiczni z serwisu TechInsights.com rozłożyli Samsung Galaxy S10+ na czynniki pierwsze i określili koszt każdego elementu - zaczynając od podzespołów, kończąc na wyświetlaczu. Po zsumowania wartości wyszło im 370 euro, czyli niecałe 1600 złotych. A przypomnę - w Europie jego koszt (edycja z 8GB RAM i 512 pamięci) to 1250 euro, czyli ok. 5400 zł. Najdroższy element to wyświetlacz 6,4", wyceniony zaskakująco nisko - na 76 euro (ok. 330 zł), 10 euro mniej są warte modem oraz procesor telefonu. Potrójna kamera została wyceniona 50 euro (ok. 220 zł).

Zgadnij, jaki jest koszt materiałów do produkcji Galaxy S10+?

Cena materiałów użytych do produkcji wersji z 12GB RAM i 1TB miejsca na dane jest nieco wyższa ze względu na bardziej zaawansowane podzespoły. Oczywiście całe to wyliczenie kosztów należy traktować jako ciekawostkę - koszt materiału nie obejmuje wszystkiego, co stoi za produkcją, zaczynając od rozwijania i stosowania technologii, kończąc na wydatkach związanych z kampanią reklamową nowych smartfonów Samsunga.

Zobacz również:

  • Wszystkie smartfony Samsunga z 2019 roku z aktualizacjami przez 4 lata!
  • Samsung Galaxy S10 znowu z Androidem 11 - co z baterią?
  • Rekordowy kwartał Samsunga, mimo spadku przychodów

A na tej stronie znajdziesz więcej szczegółowych informacji na temat Samsung Galaxy S10+ oraz innych modeli smartfonów z serii.