Zgubiłeś swojego Samsunga? Pomoże nowa aplikacja SmartThings Find

Samsung zaprezentował nową aplikację, która pozwoli na odnajdowanie urządzeń koreańskiego producenta. Jak działa konkurent dla Find my iPhone od Apple oraz Znajdź mój telefon od Google?

Posiadacze smartfonów Samsunga mogą skorzystać z dwóch rozwiązań pozwalających na znajdowanie smartfona. Pierwsze to dostarczana przez Google usługa powiązana z kontem Google przypisanym do urządzenia. Dodatkowo producent proponuje własne, autorskie rozwiązanie korzystające z Samsung Account. Otrzymało ono właśnie nową, rozbudowaną aplikacje SmartThings Find. Ma ona pomóc szybko i łatwo zidentyfikować urządzenia z rodziny Galaxy. Mowa nie tylko o smartfonach, ale również tabletach, smartwatchach oraz słuchawkach.

Samsung SmartThings Find

Samsung SmartThings Find

Aplikacja SmartThings Find przez ostatnie dwa miesiące była testowana przez wybranych użytkowników z USA, Wielkiej Brytanii oraz Korei Południowej. Obecnie rozwiązanie to zostało udostępnione dla wszyskich posiadaczy urządzeń koreańskiego producenta.

Aby nowe rozwiązanie działało konieczna jest stosowna aktualizacja oprogramowania układowego. Samsung obiecuje, że zaktualizuje wszystkie urządzenia korzystające obecnie z Androida 8.0 Oreo lub nowszego, Tizen 5.5 lub nowszego oraz słuchawki Galaxy Buds Plus i Galaxy Buds Live.

Po krótkim procesie rejestracji użytkownicy będą w stanie szybko zlokalizować położenie swoich urządzeń powiązanych z wykorzystaniem identyfikatora Samsung Accounts.

Aplikacja wykorzystuje możliwości Bluetooth Low Energy (BLE) oraz łączności ultraszerokopasmowej (UWB). Aplikacja pozwala również na nawigacje do zgubionego urządzenia za pośrednictwem map.

Koreańczycy informują, że urządzenia będą wysyłać sygnał za pośrednictwem BLE jeszcze przez 30 minut po wyłączeniu sprzętu. Ostatnia lokalizacja będzie zapisywana na serwerach Samsunga.

Po zbliżeniu się do zgubionego urządzenia możemy wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość, która nakłada strzałki nawigacyjne prowadzące do celu na obraz widziany z aparatu głównego smartfona. Samsung zapewnia, że wszystkie dane są szyfrowane oraz chronione, a lokalizacja sprzętów nie jest udostępniana osobom trzecim.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra.

Źródło: techradar.com