Zhakowany Kinect działa na PC

Jeszcze nie ucichły echa po oficjalnej premierze kontrolera Kinect, a już hakerzy odnieśli pierwsze sukcesy w konfigurowaniu urządzenia tak by współpracowało z pecetami. Na tych, którym uda w całości przenieść funkcjonalność Kinecta z konsol na PC czeka nawet nagroda pieniężna.

W zeszłym tygodniu nowojorska firma Adafruit poinformowała o konkursie związanym z nowym kontrolerem Microsoftu. Firma oferuje 2000 dolarów pierwszej osobie, która zhakuje Kinecta zgodnie z ich wytycznymi.

W ostatnich dniach pojawiły się pierwsze efekty prac hakerów. Jeden z członków NUI Group - AlexP - zamieścił już materiały filmowe, na których można zobaczyć działanie kontrolera Kinect podłączonego do komputera pracującego pod kontrolą systemu Windows 7.

Zobacz również:

  • Sprawdzamy wydajność Windows 11 – wyniki są niejednoznaczne [Aktualizacja 22.10.2021]
  • Można się rozejść - nawet 10-letnie komputery jednak z aktualizacjami Windows 11 [AKTUALIZACJA]

Aplikacja obsługująca urządzenie pozwala na razie na bardzo proste czynności. Za pośrednictwem filmów AlexP zaprezentował dotychczas możliwość poruszania z poziomu peceta silniczkiem zamontowanym w kontrolerze oraz działanie kamerek zamontowanych w urządzeniu. Autor filmów podobno nie jest zainteresowany nagrodą oferowaną przez Adafruit. W rozmowie z serwisem Engadget stwierdził, że ma własne plany w stosunku do pecetowej obsługi Kinecta.