Zhakowany Kinect działa na PC

Jeszcze nie ucichły echa po oficjalnej premierze kontrolera Kinect, a już hakerzy odnieśli pierwsze sukcesy w konfigurowaniu urządzenia tak by współpracowało z pecetami. Na tych, którym uda w całości przenieść funkcjonalność Kinecta z konsol na PC czeka nawet nagroda pieniężna.

W zeszłym tygodniu nowojorska firma Adafruit poinformowała o konkursie związanym z nowym kontrolerem Microsoftu. Firma oferuje 2000 dolarów pierwszej osobie, która zhakuje Kinecta zgodnie z ich wytycznymi.

W ostatnich dniach pojawiły się pierwsze efekty prac hakerów. Jeden z członków NUI Group - AlexP - zamieścił już materiały filmowe, na których można zobaczyć działanie kontrolera Kinect podłączonego do komputera pracującego pod kontrolą systemu Windows 7.

Aplikacja obsługująca urządzenie pozwala na razie na bardzo proste czynności. Za pośrednictwem filmów AlexP zaprezentował dotychczas możliwość poruszania z poziomu peceta silniczkiem zamontowanym w kontrolerze oraz działanie kamerek zamontowanych w urządzeniu. Autor filmów podobno nie jest zainteresowany nagrodą oferowaną przez Adafruit. W rozmowie z serwisem Engadget stwierdził, że ma własne plany w stosunku do pecetowej obsługi Kinecta.