Ziemscy najeźdźcy

Ground Control - kosmiczny podbój w czasie rzeczywistym.

Rewolucję w dziedzinie strategii czasu rzeczywistego zapowiadaną przez Massive Entertaiment stanowić ma gra zatytułowana Ground Control. Fabuła przenosi nas w bliżej nieokreśloną przyszłość, kiedy to rasa ludzka rozpoczyna podbój kosmosu i kolonizację odległych planet. Niespodziewanie na jednej z nich grupa badawcza napotyka agresywną rasę obcych istot, które nie zamierzają oddać zajmowanych przez siebie terenów bez walki. W obliczu nieuchronnego konfliktu zostajemy mianowani dowódcą ziemskich sił inwazyjnych, mających za zadanie całkowicie zniszczyć nieprzyjaciela.

Droga do sukcesu wiedzie przez kilkanaście scenariuszy połączonych w jedną dużą kampanię. Podczas trwania misji nie będziemy musieli się troszczyć o rozbudowę bazy - nasza rola sprowadza się do kierowania oddziałami i układania planów taktycznych. Całość okraszona jest bardzo szczegółową trójwymiarową oprawą graficzną (użytkownik ma możliwość obserwacji akcji z kilku różnych ujęć kamery) oraz klimatycznymi efektami dźwiękowymi i muzyką.

Dzięki staraniom Sierra Interactive gra Ground Control trafiła już na rynek zachodni, a już niedługo za sprawą IM Group pojawi się ona również w Polsce.


Zobacz również