Zima Tolkiena

Vivendi Universal Publishing na fali kampanii promocyjnej ekranizacji drugiej części trylogii „Władca Pierścieni” zapowiada, kolejne gry oparte na wydarzeniach rozgrywających się w świecie wyczarowanym przez J.R.R. Tolkiena.

Na początek przygodowo-zręcznościowa "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring", obejmująca przygody z pierwszego tomu trylogii. W wersji na na konsolę Xbox ukaże się dzisiaj, a 22 października na konsolę PS2 i PC. Praca nad kolejnymi dwiema częściami gry "The Two Towers" and "The Return of the King", które obejmują wydarzenia z dwóch ostatnich tomów mają zacząć się niebawem.

Ponadto w produkcji, znajdują się już dwie inne gry oparte na prozie Tolkiena: "The Lord of the Rings: Middle-earth Online" - gra wyłącznie w opcji multiplayer, osadzona w bajecznym świecie Śródziemia, oraz RTS - "The Lord of the Rings: The War of the Ring".

Grając w tę ostatnia będziemy mogli wcielić się w elfy i ludzi po stronie frakcji walczącej z siłami ciemności lub wręcz przeciwnie objąć dowództwo nad siłami lojalnymi wobec Saurona (np. frakcja Sarumana). Nie wierzę by powyższe tytuły pobiły swoją popularnością Warcraft3, w połączeniu jednak z kampanią reklamową filmu, „tolkieniści” narobią zimą sporo zamieszania.