Zimowe święta wkraczają do World of Warcraft

Blizzard ogłosił listę wydarzeń specjalnych związanych z tegorocznym sezonem świątecznym. Najwyższy czas się z nimi zapoznać, bowiem "The Feast of Winter Veil" rozpoczyna się już w tym tygodniu.

Gracze będą mogli rozpocząć swoje świąteczne przygody w World of Warcraft już od najbliższej soboty (15 grudnia). Twórcy na okres świąteczny przewidzieli kilka wydarzeń specjalnych, które będzie można wykonywać do 2 stycznia 2008.

Zimowe święta wkraczają do World of Warcraft

Przede wszystkim, w miastach Ironforge i Orgrimmar pojawi się Greatfather Winter. To jednak już część świątecznej tradycji powtarzającej się w świecie WoWa corocznie. Jako, że będą to pierwsze święta po premierze rozszerzenia The Burning Crusade, Blizzard dodał też parę nowości związanych z Outlandem.

Zobacz również:

  • Diablo 4 - główny reżyser zwolniony. Czy to opóźni premierę?

Od patcha 2.3 w świątecznego renifera można zmieniać także mounty latające. To z pewnością zachęci high-levelowych graczy do wykonywania corocznego świątecznego questu Metzen the Reindeer.

Ponadto, Blizzard ogłosił już listę bossów, którzy w tym roku przebrani będą w świąteczne stroje. Mają oni dropować różne zabawne przedmioty, np. świąteczne czapki. Postaci szukać należy w Shattered Halls, Shadow Labyrinth, Auchenai Crypts, Durnholde Keep, Mechanarze oraz w Botanice.

Po więcej informacji na temat świąt w World of Warcraft zapraszamy na oficjalną stronę gry.