ZipGenius 6.3.2 - (prawie) idealny archiwizator plików

Szybko i dobrze skompresowane archiwa, zabezpieczone odpowiednio przed nieupoważnionym dostępem to idealny sposób na przechowywanie i przesyłanie ważnych informacji. Archiwizator ZipGenius spełnia te warunki i jest do tego bezpłatny

Werdykt PC Worlda
ZipGenius 6.3.2

ZipGenius 6.3.2

ZipGenius to wygodny i co ważne bezpłatny zamiennik najpopularniejszych programów do archiwizacji. Na uznanie zasługują oferowane przez ZipGeniusa mechanizmy szyfrowania i ochrony danych.

Zalety:

  • wygodne zestawy kreatorów
  • rozbudowane mechanizmy szyfrowania plików

Wady:

  • brak polskiej wersji językowejli]
  • brak kompresji w formacie RAR

Polecamy:

Więcej informacji:

Zobacz także:

Do pobrania:

ZipGenius 6.3.2 to bezpłatny program do kompresji danych. Aplikacja doskonale zastępuje popularne narzędzia WinRAR i WinZip. Obsługuje wiele różnych formatów archiwizacji (w tym pozwalające na szyfrowanie danych) i oferuje mechanizmy ułatwiające tworzenie kopii zapasowych najważniejszych danych systemowych i użytkownika.

ZipGenius rozpoznaje kilkadziesiąt różnych formatów kompresji. Są wśród nich takie standardy, jak ZIP, CZIP, TAR, TAR.GZ, ACE, 7Z, ARJ, LZH, LHA. Obsługa archiwów ograniczona jest jedynie do dekompresji spakowanych plików. W to miejsce archiwizator oferuje możliwość sprawdzenia zawartości obrazów ISO, NRG i CMI, wygenerowanie plików CAB. Za jego pomocą obsłużysz pliki zawierające dodatki do Firefoka, skórki i Windows Media Playera, Maxthona, BS Playera, dokumenty OpenOffice. Program ma wszystkie standardowe funkcje archiwizatora. Tworzy i uzupełnia archiwa, generuje kopie samorozpakowujące się, dzieli obszerne pliki na mniejsze. Pozwala dobierać stopień kompresji oraz regulować priorytety archiwizacji w systemie operacyjnym

Dane pod ochroną

Dopracowane zostały mechanizmy ZipGeniusa umożliwiające zabezpieczanie kompresowanych plików. W zależności od potrzeb wynikających z wydajności programu, bądź stopnia bezpieczeństwa można stosować różne algorytmy szyfrowania. W ofercie są więc Blowfish oraz Twofish i oczywiście najbezpieczniejszy 256-bitowy AES. Dostępny jest także oraz CryptoZIP 2. Kompresor daje możliwość stworzenia samoblokujących i samokasujących się plików reagujących automatycznie na nieautoryzowane próby sprawdzenia zawartości.

W połączeniu z samorozpakowującą się wersją archiwum znacznie zwiększa to poziom ochrony i pozwala współdzielić ważne dokumenty z użytkownikami, którzy nie korzystają z ZipGeniusa. Na poziom bezpieczeństwa wpływają także funkcje związane z funkcjonowaniem programu. Dostęp do niego można zabezpieczyć hasłem, a użytkownik w prosty sposób zdefiniuje sposób przechowywania informacji o wykonywanych zadaniach czy obsługiwanych plikach. W razie potrzeby historia operacji korzysta z funkcji szyfrowania.

Kompresja to nie wszystko

ZipGenius służy nie tylko do kompresowania plików. Wbudowane w program narzędzia ułatwiają wykonywanie kopii zapasowych różnych danych. Za jego pomocą można zabezpieczać wskazane foldery na dysku, katalog Moje Dokumenty i systemowy. Program zarchiwizuje pocztę Windows Live Mail i Outlook Expressa oraz Thunderbirda, profile , książki adresowe i czcionki.

Na wygodę obsługi wpływa przejrzysty i czytelny interfejs. Obsługa podstawowych funkcji przygotowana została w oparciu o wygodne kreatory. Czyni to z ZipGeniusa idealne narzędzie dla początkujących użytkowników. Pracę ułatwia również integracja z menu systemowym. Jeżeli nie odpowiada ci wygląd systemu możesz zmienić jego wygląd za pomocą skórek, zmodyfikować używany styl. ZipGeniusnie ma polskiej wersji językowej.

W najnowszej wersji skoncentrowano się przede wszystkim na poprawie istniejących błędów oraz obsłudze błędów użytkownika. Zmienił się jedynie wygląd okien dialogowych kompresji, które zostały przystosowane do mniejszych ekranów urządzeń przenośnych.