ZipGenius 6.3.2 - (prawie) idealny archiwizator plików

Szybko i dobrze skompresowane archiwa, zabezpieczone odpowiednio przed nieupoważnionym dostępem to idealny sposób na przechowywanie i przesyłanie ważnych informacji. Archiwizator ZipGenius spełnia te warunki i jest do tego bezpłatny


Werdykt PC Worlda

ZipGenius 6.3.2

ZipGenius to wygodny i co ważne bezpłatny zamiennik najpopularniejszych programów do archiwizacji. Na uznanie zasługują oferowane przez ZipGeniusa mechanizmy szyfrowania i ochrony danych.

Zalety:

  • wygodne zestawy kreatorów
  • rozbudowane mechanizmy szyfrowania plików

Wady:

  • brak polskiej wersji językowejli]
  • brak kompresji w formacie RAR

Polecamy:

Więcej informacji:

Zobacz także:

Do pobrania:

ZipGenius 6.3.2 to bezpłatny program do kompresji danych. Aplikacja doskonale zastępuje popularne narzędzia WinRAR i WinZip. Obsługuje wiele różnych formatów archiwizacji (w tym pozwalające na szyfrowanie danych) i oferuje mechanizmy ułatwiające tworzenie kopii zapasowych najważniejszych danych systemowych i użytkownika.

ZipGenius rozpoznaje kilkadziesiąt różnych formatów kompresji. Są wśród nich takie standardy, jak ZIP, CZIP, TAR, TAR.GZ, ACE, 7Z, ARJ, LZH, LHA. Obsługa archiwów RAR ograniczona jest jedynie do dekompresji spakowanych plików. W to miejsce archiwizator oferuje możliwość sprawdzenia zawartości obrazów ISO, NRG i CMI, wygenerowanie plików CAB. Za jego pomocą obsłużysz pliki zawierające dodatki do Firefoka, skórki Winampa i Windows Media Playera, Maxthona, BS Playera, dokumenty OpenOffice. Program ma wszystkie standardowe funkcje archiwizatora. Tworzy i uzupełnia archiwa, generuje kopie samorozpakowujące się, dzieli obszerne pliki na mniejsze. Pozwala dobierać stopień kompresji oraz regulować priorytety archiwizacji w systemie operacyjnym

Zobacz również:

  • Jak bezpiecznie korzystać z Twittera?

Dane pod ochroną

Dopracowane zostały mechanizmy ZipGeniusa umożliwiające zabezpieczanie kompresowanych plików. W zależności od potrzeb wynikających z wydajności programu, bądź stopnia bezpieczeństwa można stosować różne algorytmy szyfrowania. W ofercie są więc Blowfish oraz Twofish i oczywiście najbezpieczniejszy 256-bitowy AES. Dostępny jest także oraz CryptoZIP 2. Kompresor daje możliwość stworzenia samoblokujących i samokasujących się plików reagujących automatycznie na nieautoryzowane próby sprawdzenia zawartości.

W połączeniu z samorozpakowującą się wersją archiwum znacznie zwiększa to poziom ochrony i pozwala współdzielić ważne dokumenty z użytkownikami, którzy nie korzystają z ZipGeniusa. Na poziom bezpieczeństwa wpływają także funkcje związane z funkcjonowaniem programu. Dostęp do niego można zabezpieczyć hasłem, a użytkownik w prosty sposób zdefiniuje sposób przechowywania informacji o wykonywanych zadaniach czy obsługiwanych plikach. W razie potrzeby historia operacji korzysta z funkcji szyfrowania.

Kompresja to nie wszystko

ZipGenius służy nie tylko do kompresowania plików. Wbudowane w program narzędzia ułatwiają wykonywanie kopii zapasowych różnych danych. Za jego pomocą można zabezpieczać wskazane foldery na dysku, katalog Moje Dokumenty i systemowy. Program zarchiwizuje pocztę Windows Live Mail i Outlook Expressa oraz Thunderbirda, profile Firefoxa, książki adresowe i czcionki.

Na wygodę obsługi wpływa przejrzysty i czytelny interfejs. Obsługa podstawowych funkcji przygotowana została w oparciu o wygodne kreatory. Czyni to z ZipGeniusa idealne narzędzie dla początkujących użytkowników. Pracę ułatwia również integracja z menu systemowym. Jeżeli nie odpowiada ci wygląd systemu możesz zmienić jego wygląd za pomocą skórek, zmodyfikować używany styl. ZipGeniusnie ma polskiej wersji językowej.

W najnowszej wersji skoncentrowano się przede wszystkim na poprawie istniejących błędów oraz obsłudze błędów użytkownika. Zmienił się jedynie wygląd okien dialogowych kompresji, które zostały przystosowane do mniejszych ekranów urządzeń przenośnych.