Źle zaprojektowane strony powodują kur... nerwicę

Nerwica o nazwie Mouse Rage Syndrome (Syndrom Szalejącej Myszki) dotknie każdego użytkownika Internetu prędzej czy później. Tak przynajmniej twierdzą badacze z Social Issues Research Centre w Wielkiej Brytanii.

Badanie przeprowadzono na 2500 ochotników, jego wyniki właśnie ujawniono. Na występowanie MRS wpływa kontakt z ładującymi się wolno lub wcale, źle zaprojektowanymi witrynami WWW.

Objawy Syndromu Szalejącej Myszki są charakterystyczne dla objawów podniecenia, pozytywnego lub negatywnego: na widok witryny, która nie chce się otworzyć internauta najpierw zaczyna się pocić, a jego serce przyspiesza. Z czasem może on klikać w przypadkowe fragmenty ekranu i gwałtownie poruszać myszą. W furii zdarzy mu się nawet wrzaśnięcie w stronę monitora.

Jak mówią badacze, zgodnie z wynikami badań wszyscy internauci chcieliby szybkości, wygody i czytelności oferowanej przez Google - i to natychmiast. Niestety, warunki w Sieci bywają często zupełnie, ale to zupełnie inne.

Inne testy

SIRC przeprowadziło również testy na idealną witrynę WWW. Użytkownikom prezentowano między innymi przeładowane grafiką, powoli ładujące się strony. Wielu internautów wytrzymało badanie, jednak niektórzy zaczęli zdradzać objawy stresu i niepokoju, co przejawiło się we wzroście napięcia mięśni szkieletowych prowadzącym choćby do zaciśnięcia szczęk.

Warto zajrzeć: "Are You Suffering From Mouse Rage Syndrome?" (w języku angielskim)


Zobacz również