Zło zmartwychwstało! USA w piekielnym uścisku!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do rąk amerykańskich graczy trafił właśnie oficjalny dodatek do "Dooma III" oraz Xboxowa edycja gry.

Przypomnę tylko, że nad "Resurrection Of Evil" wraz z id Software pracują programiści ze studia Nerve Software. Akcja dodatku rozpoczyna się dwa lata po wydarzeniach kończących podstawową wersję gry. W dodatku, gracze wcielą się w przedstawiciela korpusu marines, który został skierowany do pomocy dr Elizabeth McNeal, zajmującej się badaniem tajemniczej budowli, znajdującej się na planecie. Badania prowadzą do odkrycia starożytnej broni, znanej jako "Artefakt". Ponieważ broń zagraża istotom piekielnym pragnącym unicestwić ludzkość, wysyłają one trzech demonicznych łowców w ślad za "piechociarzem".

Poza nowymi misjami, dodatek, który wymaga podstawowej wersji gry, wprowadza również szereg nowych opcji. "Resurrection Of Evil" wzbogaca "Dooma III", m.in. o specjalną zbroję z wbudowaną latarką oraz o dwa nowe rodzaje broni - uwielbianą przez graczy dubeltówkę i karabin grawitacyjny.

Na wszystkich nowych mapach dostępnych w dodatku można również toczyć pojedynki w trybie 'multiplayer', w których może brać udział do ośmiu graczy jednocześnie. W rozszerzeniu zaimplementowano także nowy tryb rozgrywek sieciowych - "capture-the-flag", który został stworzony przy współpracy specjalistów z firmy Threewave, odpowiedzialnych m.in. za powstanie tego trybu dla pierwszej części "Quake'a".

Natomiast premierowa edycja gry przeznaczonej na konsolę Microsoftu, jest niemal wiernym przeniesieniem jej komputerowego odpowiednika. Xboxowa wersja, powstająca w studio Vicarious Visions, może jednak poszczycić się kilkoma ekskluzywnymi opcjami. Najważniejsze z nich to możliwość rozgrywek wieloosobowych w trybie kooperacji za pośrednictwem usługi Xbox Live oraz kampania w trybie kooperacji dla dwóch graczy, na podzielonym ekranie.


Zobacz również