Złodzieje na lincz!

Programiści z BlueByte na swojej stronie internetowej udostępnili darmową grę zręcznościową, osadzoną w realiach świata Settlers.

Każdy wielbiciel serii Settlers wie zapewne, że czwarta część tej znakomitej strategii ekonomicznej prawdopodobnie pojawi się jeszcze przed końcem tego roku. Aby nieco umilić oczekiwanie na premierę, programiści z BuleByte proponują porcję zdrowej rozrywki, zawartą w minigrze zręcznościowej zrealizowanej w "osadniczych" klimatach. Zabawa polega na zabijaniu rabusiów chcących przywłaszczyć sobie zapasy złota i srebra, znajdujące się w osadzie. Zadanie to nie należy jednak do najłatwiejszych, gdyż oba szlachetne kruszce są rozrzucone na dużym obszarze i trzeba szybkości, aby zdążyć na czas. Niewielką pomocą mogą okazać się strażnicy, ale tych trzeba systematycznie zagrzewać do walki, gdyż są nieco senni.

Rozgrywka jest podzielona na kilka poziomów zróżnicowanych pod względem trudności i rzecz jasna grafiki. Ta ostatnia jest przedsmakiem tego, co ujrzymy w Settlers IV. Budynki prezentują się wyjątkowo dobrze, a postacie to prawdziwy majstersztyk animacji. Przebieg gry ukazany jest w pseudotrójwymiarowej perspektywie. Najważniejsze jednak, że omawiana gra została udostępniona za darmo na stronie www.bluebyte.net/. Plik instalacyjny zajmuje jedynie 3,7 MB i można go pobrać po wypełnieniu specjalnego formularza rejestracyjnego.


Zobacz również