Złośliwa Prilissa

Infekcja nowym, niebezpiecznym wirusem grozi sformatowaniem dysku twardego w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

Inżynierowie firmy Network Associates przed dwoma dniami odkryli nowego, bardzo groźnego wirusa komputerowego - Prilissę, kombinację kodu znanego "mikroba" Melissy i programu PRI. rozpowszechnia się pocztą elektroniczną i wykorzystuje błędy w zabezpieczeniach programów Microsoft Outlook czy Outlook Express.

Użytkowników, których komputery zostaną zainfekowane, może spotkać bardzo przykra niespodzianka. Prilissa uaktywni się 25 grudnia br. i formatuje dysk twardy zarażonego komputera. Wirus rozpowszechnia się jako załącznik do wiadomości pocztowej, automatycznie rozsyłając się do 50 pierwszych adresatów napotkanych w książce adresowej. Można go zidentyfikowaa poprzez charakterystyczny tytu3 za31cznika: "This document is very important and you've GOT to read this".

Chociaż mikrob Prilissa replikuje się (rozsyła się) tylko za pomocą programów z rodziny Outlook, niebezpieczny jest jednak dla wszystkich posiadaczy Windows 95 czy 98. Ci, którzy używają np. programu pocztowego Eudora, są również narażeni na zainfekowanie przez Prilissę, jednak nie staną się nosicielem wirusa.

Więcej informacji: www.news.com