Złośliwa bestia


Wyskakujące reklamy

<font color="#FF0000">Złośliwość Pojedyncza wyskakująca reklama to uczciwa cena za darmową zawartość strony, ale niektóre serwisy zdecydowanie przesadzają z liczbą reklam, które wyskakują nad stronę czy chowają się pod nią.

<font color="#008000">Porada Najprostszym sposobem, aby pozbyć się tej uciążliwości, jest skorzystanie z narzędzia takiego jak Panicware Pop-Up Stopper albo Google Toolbar (funkcja Browser Control). Te i kilka innych programów eliminujących wyskakujące reklamy umieściliśmy na naszej płycie.

<font color="#FF0000">Złośliwość Dlaczego niektóre programy bombardują komputer ikonami - jedna w menu Start, inna na pasku systemowym, trzecia na pulpicie? Całkowicie wystarczyłaby jedna ikona i użytkownik powinien wybrać, gdzie zostanie umieszczona.

<font color="#008000">Porada Niektóre programy zadają pytanie, gdzie umieścić swoje ikony. Jeśli Twój program nie jest tak dobrze wychowany, wówczas wystarczy uświadomić sobie, że zdecydowana większość ikon to skróty. Można spokojnie wyrzucić każdą ikonę (ze strzałką symbolizującą skrót) do Kosza.

<font color="#FF0000">Złośliwość Trudno odgadnąć dlaczego Windows tak bardzo utrudnia wykasowanie starych punktów przywracania systemu.

<font color="#008000">Porada W Windows Me i XP, otwórz okno Mój komputer, kliknij prawym przyciskiem dysk C:. Wybierz Właściwości | Oczyszczanie dysku. Kiedy pojawi się okno dialogowe, wybierz kartę Więcej opcji i wciśnij przycisk Oczyść w sekcji Przywracanie systemu.

<font color="#FF0000">Złośliwość Pracujesz na szybkim komputerze, z procesorem 1,2 GHz, 768 MB pamięci RAM, a mimo to musisz obserwować, jak powoli rozwijają się menu w programach.

<font color="#008000">Porada Chcesz widzieć ostre, szybko otwierające się menu? W Windows 98 i Me kliknij prawym przyciskiem myszy pulpit i wybierz kartę Efekty. Odznacz opcję Animacja okien, menu i list. W Windows XP, kliknij prawym przyciskiem myszy pulpit, wybierz Właściwości | Wygląd | Efekty i wyłącz opcję Użyj następującego efektu przejścia dla menu i etykiet narzędzi.

<font color="#FF0000">Złośliwość Wiele programów obiecuje przyśpieszenie łącza internetowego, podczas gdy w rzeczywistości powoduje jego spowolnienie.

<font color="#008000">Porada Wiele z tych programów modyfikuje plik hosts, w którym umieścić można adresy IP prowadzące do konkretnych stron (odczytanie danych z tego pliku jest dużo szybsze niż z serwera DNS). Jeśli jednak zmieni się adres IP strony, wówczas zobaczysz tylko komunikat o błędzie. Jeśli zainstalowałeś program przyśpieszający i chcesz teraz zlikwidować efekty jego pracy, uruchom funkcję wyszukiwania, znajdź plik hosts (nie ma rozszerzenia) i usuń go.

(tłum. Marcin Lejman)

Dodatkowa wskazówka

Aby opróżnić pulpit z ikon, kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz Rozmieść ikony według (w Windows XP) lub Active Desktop (w Windows Me i 2000) i wyłącz opcję Pokaż ikony pulpitu. Uwaga - opcja Pokazuj zawartość Web musi był włączona.

W Windows 98, kliknij prawym przyciskiem myszy pulpit i wybierz Active Desktop | Wyświetl jako stronę sieci Web. Potem kliknij Właściwości, następnie kartę Efekty i włącz opcję Ukrywaj ikony, gdy pulpit jest wyświetlany jako strona sieci Web.

Nie martw się. Wciąż możesz uzyskać szybki dostęp do skrótów na pulpicie. Kliknij prawym przyciskiem dowolne miejsce na pasku zadań, wybierz Paski narzędzi | Pulpit (Paski narzędzi | Nowe paski narzędzi w Windows 98). Teraz zwiększ przestrzeń na pasku zadań, przeciągając nowy tytuł paska narzędzi (Pulpit) maksymalnie w prawo, aż widoczna będzie tylko jego nazwa i podwójny ostry nawias. Gdy teraz klikniesz w tym miejscu, rozwinie się lista ze wszystkimi ikonami pulpitu.