"Złośliwa" ładowarka na Linuksie zhakuje w minutę każdy gadżet z iOS

Naukowcy z Georgia Institute of Technology zapowiedzieli przedstawienie interesującej zmodyfikowanej ładowarki, która pozwalać ma na automatyczne zhakowanie każdego urządzenia pracującego pod kontrolą systemu iOS.

Zajmujący się bezpieczeństwem naukowcy z Georgia Institute of Technology zaprezentują wkrótce dosyć kłopotliwy dla właścicieli gadżetów Apple wynalazek. Jest nim zmodyfikowana ładowarka o nazwie Mactans, która po podłączeniu do jakiegokolwiek urządzenia pracującego pod kontrolą systemu iOS umożliwiać ma (w ciągu minuty) złamanie jego zabezpieczeń i automatyczne zainstalowanie dowolnego oprogramowania.

"Złośliwa" ładowarka oparta jest na pracującym pod kontrolą Linuksa miniaturowym komputerze BeagleBone, co oznacza, że jest obecnie dosyć duża (wielkości karty kredytowej) i trzeba będzie się trochę jeszcze popracować, aby to zmienić.

Więcej na jej temat dowiemy się na mającej się odbyć na przełomie lipca i sierpnia konferencji Black Hat.

"Najpierw zbadamy istniejące mechanizmy zabezpieczeń Apple chroniące przed instalacją dowolnego oprogramowania, a następnie opiszemy, jak możliwości interfejsu USB mogą być wykorzystane do ominięcia tych mechanizmów obronnych. Aby mieć pewność trwałości infekcji pokażemy też, w jaki sposób atakujący może ukryć swoje oprogramowanie tak jak Apple ukrywa swoje wbudowane aplikacje" - reklamują swój pokaz twórcy ładowarki Mactans.

_______________________

No cóż, wygląda to dosyć niepokojąco...


Zobacz również