"Złota" encyklopedia PWN

Do sklepów trafiła nowa edycja encyklopedii multimedialnej PWN, którą kupujący otrzymuje na 3 krążkach CD lub 1 płycie DVD. Edycja DVD została rozszerzona o materiały niedostępne w wydaniu CD-ROM.

"Złota" encyklopedia, razem ze słownikiem zawiera ponad dwieście tysięcy szczegółowo omówionych haseł i definicji. Jest dziełem paru tysięcy autorów, konsultantów i recenzentów wywodzących się z większości polskich instytucji i środowisk naukowych. Nad jej kształtem pracował 100-osobowy Zespół Encyklopedii Wydawnictwa Naukowego PWN.

Materiał tekstowy "Złotej" opiera się na uzupełnionej i zaktualizowanej, największej polskiej encyklopedii książkowej, sześciotomowej Nowej Encyklopedii Powszechnej PWN. Wydawnictwo multimedialne oprócz wspomnianej encyklopedii "papierowej" zawiera w sobie suplement, pełne wydanie Słownika języka polskiego, a także bogatą bibliotekę multimediów. Na płycie DVD-ROM występuje ona w rozszerzonej formie.

W nowej edycji zastosowano udoskonalony system wyszukiwawczy pozwalający na

znalezienie haseł związanych z dowolnym słowem w tekście. Szukać można pojedynczych wyrazów w kompleksowych omówieniach najbardziej ogólnych haseł.

Cena detaliczna encyklopedii to 89 zł za 3 płyty CD-ROM lub 1 płytę DVD-ROM.