Złoty Apple Watch może kosztować 1200 USD

Apple Watch w wersji pokrytej 18-karatowym złotem może kosztować nawet 1200 USD. Ktoś zainteresowany?

9 września firma Apple nie tylko zaprezentowała smartfony iPhone 6 i iPhone 6 Plus, ale również mające stanowić dla nich idealne towarzystwo smartwatche Watch. Wielbiciele amerykańskiej firmy będą mieli możliwość wyboru pomiędzy trzema wersjami tego urządzenia: podstawową (Watch), przeznaczoną dla amatorów sportu (Watch Sport) i luksusową pokrytą 18-karatowym złotem (Watch Edition).

Wówczas dowiedzieliśmy się też, że zegarki Apple trafią na rynek na początku 2015 roku (być może do tego czasu usprawnione zostanie ich zasilanie) oraz poznaliśmy cenę najtańszego z nich, modelu Watch, który został wyceniony na 349 USD.

Zobacz również:

1200 USD za Watch Edition?

Niestety wciąż nie znamy ceny Watch Sport i luksusowego Watch Edition. Serwis TechCrunch skontaktował się jednak z osobą dobrze znającą się na biżuterii i ustalił, że drugie urządzenie może kosztować nawet 1200 USD. Jeżeli okazałoby się to prawdą, byłby to zdecydowanie najdroższy smartwatch na rynku, z którym cenowo prawdopodobnie konkurowały będą tylko smartwatche szykowane obecnie przez luksusowe szwajcarskie marki (np. Swatch Touch).