Zmarła młoda Pakistanka - genialna programistka

W wieku 16 lat zmarła Arfa Karim Randhawa, jedna z najbardziej utalentowanych młodych programistów. Była m.in. najmłodszą osobą na świecie, która uzyskała certyfikat Microsoft Certified Professional.

Była w szpitalu przez prawie miesiąc, po tym jak według doniesień z jej rodzinnego Pakistanu, doznała ataku epilepsji i nagłego zatrzymania akcji serca. Dwa tygodnie temu w walkę o życie dziewczyny włączył się Microsoft, zapewniając jej specjalistyczną opiekę medyczną. Niestety, działania te nie pomogły już w uratowaniu życia programistki.

Przesłanie od Arfy

Pierwszym zachodnim dziennikarzem, który poinformował o śmierci Arfy, był Todd Bishop (GeekWire), który jako jeden z pierwszych w 2005 roku napisał o 10-letniej dziewczynce i jej wizycie w kampusie Microsoftu w Redmond. Dziennikarz przygotował plik audio, w którym prezentuje najciekawsze fragmenty z wywiadu, jakiego udzieliła mu Arfa.

Zobacz również:

  • Windows 11 - co się zmieni w systemie? [19.05.2022]

Jak się okazuje, dziewczynka już w wieku 10 lat ustaliła swoją filozofię życia, którą dobrze oddają jej własne słowa: "Jeśli chcesz zrobić w swoim życiu coś wielkiego, to musisz pamiętać, że nieśmiałość jest tylko stanem umysłu. Jeśli myślisz w sposób nieśmiały, to tak się zachowujesz. Jeśli myślisz w sposób pewny, to zachowujesz pewność siebie w działaniu. Dlatego nigdy nie pozwól, by nieśmiałość opanowała twój umysł".

Arfa Karim Randhawa była jedną z najjaśniejszych młodych gwiazd programowania.

Zmarła młoda Pakistanka - genialna programistka

Arfa Karim Randhawa w wieku 10 lat. Zdjęcie wykonał: Dan DeLong, źródło: geekwire.com.

Zobacz też:

10-latka z Indii zdobyła certyfikat Red Hat Certified Engineer

Doświadczenie albo geniusz

Zostań Microsoft Certified Professional

______________________________________

Ilustracja na górze: essers