Zmartwychwstanie PSX - Sony oferuje dwa nowe modele

Wbrew spekulacjom specjalistów z branży, przewidujących całkowite zaprzestanie produkcji konsoli PSX, firma Sony ponownie uruchomiła jej produkcję. Na Japoński rynek trafią dwa nowe modele PSX'a - DESR-5700 i DESR-7700.

W ubiegłym miesiącu japońska korporacja ogłosiła, ze wstrzymuje produkcję konsol PSX. Jednym z powodów było nikłe zainteresowanie ze strony konsumentów, a co za tym idzie, słabe wyniki sprzedaży. Wielu specjalistów wróżyło więc koniec rynkowego żywota produktu, który jest połączeniem konsoli PlayStation2 z cyfrowym magnetowidem.

Nowe modele PSX

Nowe modele PSX

W nowych modelach wprowadzono w zasadzie tylko jedną poważną innowację w stosunku do wcześniejszych modeli - możliwość przenoszenia nagranych na PSXplików wideo na karty pamięci Memory Stick w formacie, który będzie mogła odtwarzać nowa przenośna konsola do gier - PSP. Piętą achillesową nowej funkcjonalności jest szybkość zapisu plików na Memory Stick - przeniesienie 20 minut nagranego programu trwa bowiem ponad godzinę.

Wprowadzenia nowych modeli może uratować PSX'a od zagłady. Trudno jednak przypuszczać, że modele DESR-5700 i DESR-7700 będą cieszyć się większym zainteresowaniem nabywców od swoich poprzedników, tym bardziej, że różnią się tylko od nich nieznacznie, a o obniżeniu cen korporacja Sony nic nie wspomina.


Zobacz również