Zmiana strategii

Corel otrzymał zastrzyk finansowy ze strony swojego największego konkurenta - firmy Microsoft.

Corel, firma, która od pewnego czasu znajduje się w nie najlepszej kondycji finansowej, pozyskała zastrzyk gotówki od jednego z dotychczasowych konkurentów. Microsoft za 135 mln USD wykupił 24 mln akcji kanadyjskiego producenta oprogramowania. Chociaż gigant z Redmond obejmuje prawie 25% udziałów, ustalono, iż nie będzie on posiadał przywileju głosowania na walnym zgromadzeniu udziałowców Corela.

"Ostatnio skupiliśmy nasze wysiłki głównie na strategii przenoszenia tworzonych przez nas aplikacji, takich jak CorelDraw, WordPerfect czy nawet systemu Linux, na platformę Internetu. Zdobyliśmy już duże doświadczenie na tym polu. Sądzę, że uczestnictwo w inicjatywie NET firmy Microsoft jest znakomitą możliwością dla przyspieszenia procesu migracji naszego oprogramowania w kierunku sieci" - powiedział Derek J. Burney, prezes firmy.

Obie firmy będą współpracować w ramach inicjatywy NET. Obejmuje ona poszerzenie zintegrowania systemów aplikacji Microsoft z Internetem oraz opracowanie dla nich nowego interfejsu użytkownika. Ostatecznym celem będzie wypracowanie modelu aplikacji, z których będzie można korzystać na zasadzie usług przez sieć.


Zobacz również