Zmiany w CD Projekt Red Studio

CD Projekt Red Studio, zespół tworzący grę Wiedźmin, poinformował o znacznych zmianach organizacyjnych. Najbardziej widoczną jest zmiana siedziby Red Studio. Wczoraj zakończona została przeprowadzka do nowej siedziby w Warszawie. Wraz z przeniesieniem biura przeprowadzili się niemal wszyscy członkowie zespołu. Dalsze zmiany wiążą się ze strukturą organizacyjna Red Studio. Kierownikiem projektu został Ryszard Chojnowski. Kierownictwo nad pracami graficznymi objął Adam Badowski.

Nad całością działalności studia kierownictwo obejmie Michał Kiciński, jeden z dwóch założycieli CD Projektu, który tak skomentował przyczynę przeprowadzki: "Choć dopiero zaczynamy naszą przygodę z tworzeniem gier, to ten kierunek jest dla CD Projekt szalenie ważny. Zdecydowaliśmy, że skoro jest to jeden ze strategicznych kierunków rozwoju, to dział ten musi być bezpośrednio połączony z główna częścią naszej firmy. Zwłaszcza, że z czasem jego znaczenie będzie rosło. Decyzja nie była łatwa, jednak w jej podjęciu pomogło kilka faktów m.in. to, ze właśnie rozpoczynamy intensywną rozbudowę zespołu i z czasem taka operacja byłaby coraz trudniejsza do przeprowadzenia."

O najbliższych planach związanych z Wiedźminem wypowiedział się Ryszard Chojnowski: "W chwili obecnej poszukujemy doświadczonego programisty 3D, a także grafików do prac nad Wiedźminem. W lipcu i sierpniu planujemy ostatecznie zamknąć prace koncepcyjne (scenariusz, misje, plany lokacji), a także znaleźć nowych współpracowników. We wrześniu rozpocznie się zaś decydujący etap prac nad grą. Jesienią zamierzamy też podać przybliżoną datę premiery."

Informacje dla osób chcących uczestniczyć w produkcji Wiedźmina znajdują się pod adresem:http://www.thewitcher.com/articles_pol.php?articleId=34

Zapraszamy też do odwiedzenia witryny gry Wiedźmin:

http://www.thewitcher.com