Zmiany w Facebooku - nowe Grupy i ściąganie danych z profilu

Największy serwis społecznościowy na świecie przeszedł kolejny lifting. Tym razem zmiany w Facebooku dotknęły funkcję Grup; ponadto użytkownicy serwisu będą mogli kopiować z profilu wszystkie opublikowane tam informacje, w tym aktualizacje statusu, wypowiedzi i zdjęcia.

Facebook zyskał nowe narzędzia. Jedno z nich służy do pobierania informacji z profilu na dysk lokalny; inne dostarcza informacji o aplikacjach wykorzystywanych przez użytkowników serwisu.

Najważniejsza nowość dotyczy jednak zmian w funkcji Grup. Obecnie w Facebooku istnieje już taka funkcja, ale Mark Zuckerberg, twórca serwisu, przekonuje, że udało się znaleźć lepszą formułę na jej działanie. Nowe Grupy mają być bardziej otwarte - każdy użytkownik będzie mógł dodawać dowolną osobę do danej grupy.

Zobacz również:

  • Jak bezpiecznie korzystać z Twittera?
  • Jak utworzyć kopię zapasową swojego konta Twitter?
  • Czy Meta wybrnie z kłopotów jak niegdyś Microsoft?

Nie będzie można tego zablokować - osoba dodawana przez innego użytkownika do danej grupy zostanie powiadomiona o tym fakcie i to od niej będzie zależeć, czy pozostanie w grupie, czy zrezygnuje z uczestnictwa w niej. Członkowie grup będą mogli publikować posty, komunikować się na chatach grupowych i wysyłać sobie nawzajem e-maile.

Praktycznym przykładem funkcjonowania nowych Grup będzie np. możliwość publikacji komentarzy widocznych tylko dla wybranych facebookowych przyjaciół. Jeśli chcesz opublikować w serwisie zdjęcia, a z jakiegoś powodu nie chcesz, by zobaczył je twój szef, ta funkcja jest dla ciebie - wystarczy stworzyć nową listę (Grupę) zaufanych znajomych.