Zmiany w YouTube - w tym większa kontrola nad filmami

Google zapowiada nowości w YouTube. W najbliższych dniach wprowadzi tam trzy zmiany.


Możliwość przeglądania tematów i powiązanych filmów na stronie głównej oraz w sekcji Następnych

Dzięki tej funkcji można będzie łatwiej przeglądać tematy i powiązane filmy, samodzielnie decydując, czego chce się oglądać więcej. Wyświetlane opcje oparte są na spersonalizowanych sugestiach i mają pomóc szybciej znaleźć to, czego szuka użytkownik. Mogą to być polecenia związane z tym co właśnie ogląda, filmy opublikowane przez aktualnie oglądany kanał lub filmy o tematyce, która może go zainteresować. Nową funkcję można znaleźć na stronie głównej na samej górze i nad sugerowanymi Następnymi filmami. Funkcja jest na razie dostępna w języku angielskim dla zalogowanych użytkowników w aplikacji YouTube na Androida. Wkrótce pojawi się także w aplikacji na iOS oraz na komputerach. W przygotowaniu są też inne wersje językowe.

Zmiany w YouTube - w tym większa kontrola nad filmami

Usuwanie kanałów, których nie chcesz oglądać z sugestii YouTube

Google da widzom więcej kontroli, żeby mogli decydować, kiedy nie chcą czegoś oglądać. Uproszczony zostanie sposób, w jaki można całkowicie usunąć filmy z danego kanału, z sugerowanych. Wystarczy kliknąć na menu (oznaczone ikonką z trzema kropkami) obok wideo na Stronie głównej lub w Następnych, a następnie wybrać opcję „Nie polecaj kanału”. Od tego momentu użytkownik nie powinien już dostawać żadnych sugestii z nim związanych. Oczywiście, nadal może je znaleźć w wyszukiwarce lub wchodząc bezpośrednio na stronę kanału, a także w zakładce Trendy. Ta nowa funkcja jest już dostępna na całym świecie w aplikacji YouTube na Androida i iOS. Wkrótce będzie dostępna także w wersji desktopowej.

Zobacz również:

  • Tajemnicza agencja płaci za szkalowanie szczepionek firmy Pfizer
  • Zapomnij o Android 12 - znamy nazwę Androida 13!
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [27.07.2021]

Zmiany w YouTube - w tym większa kontrola nad filmami

Więcej informacji o tym, dlaczego film został zasugerowany

Teraz, gdy YouTube zasugeruje materiał, widzowie znajdą pod danym wideo specjalny box z dodatkowymi informacjami, dlaczego go widzą. Jak napisano na blogu Google: "zależy nam, aby wyjaśnić użytkownikom mechanizm naszego działania". Nowa funkcja jest już dostępna na całym świecie w aplikacji YouTube na iOS. Wkrótce będzie dostępna także w urządzeniach z systemem Android i komputery stacjonarne.