Zmiany w mózgu u internetowych nałogowców - Chińczycy mają dowody?

Nałogowi internauci spędzający dużą część życia w globalnej sieci mają zmiany w istocie białej mózgu. Ta część naszego układu nerwowego odpowiada za emocje i podejmowanie decyzji.

Zmiany w mózgu

Internauci mają poważne zmiany w mózgu - tak wynika z badań opublikowanych w magazynie Plos One przez chińskich naukowców z Akademii Naukowej w Wuhan.

Chińczycy odkryli zmiany w mózgu internautów

Chińczycy zeskanowali mózgi 35 kobiet i mężczyzn w wieku od 14 do 21 lat. 17 osób podczas skanowania mózgu miało już zdiagnozowane uzależnienie od internetu. Badania wykazały, że u internetowych nałogowców przerwane zostały połączenia włókien nerwowych.

Zobacz również:

  • Recenzja: Bezpieczne fakturowanie - Afaktury.pl - sprawdziliśmy to!
  • Demencja po łagodnym przebiegu COVID-19? Oto jedno z najważniejszych badań pandemii
  • Najlepsze gry mobilne dla Twojego mózgu

Alkohol, papierosy, internet...

To oznacza, że nie tylko substancje jak alkohol czy nikotyna powodują zmiany w układzie nerwowym człowieka, ale również behawioralne uzależnienia.

Uzależnienie od internetu zmienia mózg - to przełom

Dr Henrietta Bowden-Jones z Imperial College London uznaje wyniki chińskich badań za “przełomowe". Według niej potrzeba jednak wykonać jeszcze badania na większej liczbie osób, by potwierdzić przełomowe odkrycie.

Hmm... Trochę się zaniepokoiłem tymi chińskimi wynikami badań... Ja spędzam bardzo dużo czasu w internecie... Właściwie bez sieci czuję się jak bez ręki...

A Wy? Ile czasu spędzacie w sieci? I czy jesteście już uzależnieni?

Źródło: BBC