Zmiennokształtny komputer 5 w 1 od Toshiby. Laptop, tablet, hybryda i nie tylko

Komputery składające się z tabletu i doczepianej klawiatury zwane są często hybrydami lub laptopami konwertowalylnymi. Urządzenia te stają się coraz popularniejsze i pojawiają się kolejne modele, ale nowy produkt Toshiby przenosi tą kategorię urządzeń na zupełnie nowy poziom. Nowy komputer tej firmy może przybrać aż pięć różnych form.

Nowe urządzenie zostało nazwane komputerem "zmiennokształtnym" co idealnie obrazuje naturę tego sprzętu. Składa się ono z trzech części, do których należą osoby ekran, klawiatura oraz łączący je stojak, w który została wbudowana płyta główna urządzenia. Elementy te można łączyć ze sobą na kilka różnych sposobów.

Podstawowym sposobem połączenia elementów tego niecodziennego komputera Toshiby jest stworzenie z nich klasycznego zamykanego laptopa. Oprócz tego urządzenie ma dwa różne tryby tabletowe - w jednym klawiaturę można całkowicie usunąć, a w drugim schować ją zaraz pod ekranem.

Zmiennokształtny komputer 5 w 1 od Toshiby. Laptop, tablet, hybryda i nie tylko

źródło zdjęcia: The Verge

Kolejny tryby pracy tego komputera zostały nazwane "prezentacyjnym" lub "telewizyjnym", gdzie stojak pozwala na wygodne oglądanie prezentacji i filmów, podczas gdy ostatni wykorzystuje doczepianą pod kątem 270 stopni klawiaturę, gdzie urządzenie staje się cyfrowym "płótnem" po którym można malować za pomocą rysika.

Jak na razie ja targach CES 2014 w Las Vegas Toshiba zaprezentowała prototyp tego urządzenia i nie wiadomo jeszcze czy, kiedy i w jakiej cenie trafi ono do sprzedaży. Producent zdradził tylko tyle, że jeśli komputer trafi do seryjnej produkcji, to będzie wykorzystywał systemy Microsoft Windows 8.1 oraz Google Android z możliwością ich łatwego przełączania.